Від сьогодні на Львівщині вступають у дію суворі карантинні обмеження. Область віднесли до "червоної" епідемзони. Раніше посилити карантин вирішила місцева влада. З 19 березня у місті зачинили торговельні центри, непродовольчі ринки, а кафе і ресторани працюють виключно навинос. Від сьогодні обмеження стосуватимуться всієї області. Громадський транспорт переходить на особливий режим роботи. Суворі обмеження на території області діятимуть щонайменше до 4 квітня. Нині на території області зафіксували понад 900 нових випадків захворювання. З кожним днем зростає динаміка госпіталізації. Про ситуацію в лікарнях Львівщини дізнавалася журналістка "5 каналу".
"Страшно вже в самій хворобі, це захворювання, яке, я перший раз не зрозуміла, що можна настільки боятися, настільки воно викликає страх. Коли падала сатурація, і ті цифри, які весь час падали, і ти нічого не зможеш зробити", – каже жителька Львівської області Ярина Зайченко.
З коронавірусом жінка бореться понад два тижні. Хоча почувається значно краще, додому пацієнтку медики ще не відпускають. Через низьку сатурацію жінка кисневозалежна. І таких нині у військовому госпіталі Львова понад 3 сотні.
"Кожен день до нас поступають приблизно від 25 до 35 пацієнтів. Тобто епідемія поки що набирає своє", – наголошує головний лікар Львівського госпіталю ветеранів війни Максим Прикупенко.
Усі пацієнти, які нині потрапляють до шпиталю, з важким перебігом захворювання, розповідає головний лікар медзакладу. Переважно це люди молодого та середнього віку. Усі кисневозалежні. Одночасно дихати киснем через концентратор може двоє людей. Кисневий апарат зараз необхідний COVID-лікарні, адже нині тут розгортають ще одне відділення на 200 ліжок. Подарунок отримують від благодійників.
"Це є кисневий концентратор для хворих. Костюми, які ми вже сюди не одноразово привозили, спеціальні лікарські мати. Чим можемо, тим і допомагаємо. Знаємо, що Львів зараз перебуває у "червоній" зоні. Хворих дуже багато. Поки вакцинувалися лише лікарі і, я думаю, якийсь час ще потрібен, щоб побороти цей вірус", – наголошує народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький.
Кисневі концентратори на вагу золота не лише в лікарнях, розповідають волонтери. Десятки апаратів нині благодійники роздали тим, хто потребує.
"Люди, які чекають госпіталізації, а є кисневозалежними і потребують дихати киснем вдома, або коли людина вже закінчила лікування і може спокійно повернутися додому, але змушена перебувати в лікарні, оскільки її потрібен кисень. Попит дуже великий і, на жаль, люди дзвонять щодня, люди чекають у черзі", – підсумовує волонтерка Марина Анісімова.
Волонтери продовжують збирати гроші, бо розуміють: через стрімке зростання захворюваності вони можуть знадобитися будь-коли. Лише за останню добу на території області захворіли понад 900 людей.
Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"