5 канал

"Людина, на яку можна було рівнятися": У Львові тисячі людей прощалися з Блаженнішим Любомиром Гузаром

Карддинал багато спілкувався з військовими і сприяв розвитку військового капеланства

У Львові попрощалися із Блаженнішим Любомиром Гузаром. У рідному місті провести в останню дорогу кардинала прийшли тисячі людей. Вулицями міста відбулася скорботна хода. Проводжали Владику оплесками, сльозами та словами подяки. Далі журналіст "5 каналу" Марта Шикула. 

"Прохаю Вас, моліться! І працюйте, щоб наша церква розвивалася жила і в той спосіб прославляла Бога і служила нашому народові", – ці слова з останнього інтерв'ю Блаженнішого Любомира Гузара змусили плакати сотні людей, які прийшли на останню зустріч із кардиналом. Прощання розпочалося заупокійною літургією у Святоюрському соборі. Богослужіння очолив наступник владики – Святослав Шевчук.

Після відспівування, скорботна хода за труною з тілом Кардинала рушила центральними вулицям міста до храму Святого Михаїла. Любомира Гузара проводжали оплесками.

Вірянин Михайло Масевич каже: "Людина ця була для всіх, не тільки для мене, великим моральним авторитетом. Людина, на якому можна було рівнятися по життю".

Хлопчина Іван Кус своєю чергою говорить: "Віддати честь великому патріарху Любомиру Гузару, бо він велика мудра людина, чесна, тому потрібно віддячити".

В останню мандрівку рідним містом тіло Блаженнішого Любомира везли військовим автомобілем Hamer у супроводі почесної варти. А у середмісті Любомира Гузара вшанував військовий оркестр.

Військовослужбовець ЗСУ Іван Кривий згадує: "Він багато спілкувався з військовими, він радо з ними спілкувався. Він підтримував їх, він підтримував їх, він розумів їх. Його внесок – це внесок у розвиток військового капеланства. Коли ця справа зароджувалася, він благословив цю справу, допомагав її розвивати. Він любив духову музику". 

Біля храму Архістратига Михаїла з Блаженнішим попрощалися духівники і скорботний кортеж вирушив до Києва. У неділю з Кардиналом прощатимуться у столиці, де і поховають його вже в понеділок.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
За стандартами НАТО: в Одесі лави ВМС поповнили 74 майбутні офіцери – відео
Наступний матеріал
Наші за кордоном: Актриса Іванна Сахно у "Кіно з Яніною Соколовою" розповіла, як стати зіркою Голлівуда – відео
Loading...

Як Львів проводжає в останню путь Любомира Гузара – фоторепортаж

Сотні людей стікаються до Львова: триває другий день прощання з Любомиром Гузаром

Глава УГКЦ зробить офіційну заяву з приводу смерті Блаженнішого Любомира Гузара

Роковини сміттєвої трагедії: Львів згадує загиблих на Грибовицькому полігоні

"Спочатку всі говорили, а потім забули": у Львові день жалоби за загиблими на Грибовицькому сміттєзвалищі

На Львівщині начальника відділу міжрегіональної митниці спіймали на хабарі $ 60 тис.