5 канал

За стандартами НАТО: в Одесі лави ВМС поповнили 74 майбутні офіцери – відео

Серед випускників чимало переселенців з Криму та Донбасу

Військово-морські сили поповнилися 74-ма майбутніми офіцерами. В Одеському ліцеї ВМС, який передислокувався з окупованого Криму, відбулася урочиста церемонія випуску. Серед випускників чимало переселенців з Криму та Донбасу, більшість планують продовжити військову освіту і захищати Батьківщину. Тему продовжить кореспондент "5 каналу" Дмитро Долматов.

Випускник Родіон Булатов помітно нервує, він закінчив навчальний заклад та отримав перше військове посвідчення. Хлопець – виходець із Криму.  Мріяв стати військовим моряком від 7 класу. Але після анексії півострова завершення освіти було під загрозою. Переїхав до Одеси після того, як побачив, що у Севастополі курсанти-нахімівці, не зрадили присязі та під час підняття російського триколору заспівали гімн України.

Випускник Військово-морського ліцею Родіон Булатов говорить: "На мою думку це дуже сміливо, тому що російські окупанти вони дуже себе агресивно вели, і це (протест українських курсантів – 5.UA) мене дуже надихнуло, я остаточно вирішив приїхати сюди, подати документи та поступити".

Ліцеїст Олександр Калінін переїхав до Одеси з Луганська. До початку навчання він разом із батьками займатися волонтерством.

5 канал

Хлопець розповідає: "У нас в сім'ї це мама, тато, я. В кожного була своя місія. Я розвантажував фури, мама роздавала їжу всім тим, хто приходив переселенцям, а батько розвозив на передові".

Родина Олександра мешкає у Луганській області на підконтрольній Україні території. Заради випускного сина до Одеси приїхала Ірина Калініна.

Зворушена жінка говорить: "Зараз просто мужчини, дорослі моряки перед нами. Приходить додому, вже на руки бере носить. Я кажу, давай я тебе на ручки візьму, маленький мій. Він сміється, мовляв, та ні тепер, мам, давай я вже".

5 канал

Посвідчення ліцеїстів  отримали 74 випускника. Це вже третій, та найчисельніший "одеській" випуск військово-морського ліцею. Цього  року хлопці вперше пройшли підготовку до тестування з англійської мови за стандартами НАТО.

Начальник Військово-морського ліцею Віктор Шмигановський каже: "Наші ліцеїсти за півроку пройшли курс навчання за методикою натівських стандартів STANAG 1 і вісім ліцеїстів буквально першого числа здали цей іспит на відміно".

5 канал

Майже усі випускники вирішили продовжувати військову освіту. В середині червня вони дізнаються результати іспитів і зможуть подати документи у військові виші, щоб вийти звідти справжніми морськими офіцерами.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Вогонь по цілях і виконання маневру: Як курсанти-артилеристи вчаться вправлятися з "Гвоздикою" – відео
Наступний матеріал
"Людина, на яку можна було рівнятися": У Львові тисячі людей прощалися з Блаженнішим Любомиром Гузаром
Loading...

Найбільший військовий корабель України "Гетьман Сагайдачний" відправили на ремонт

ФОТО: Як курсанти-артилеристи удосконалюють вміння цілити ворога з "Гвоздики"

Вогонь по цілях і виконання маневру: Як курсанти-артилеристи вчаться вправлятися з "Гвоздикою" – відео

З бюджету "зникли" понад 200 млн: екс-чиновникам Одеської ОДА загрожує 12 років тюрми

Поливання зеленкою: В Одесі Королевську "перетворили" на Фіону

Електрошокер та бійка: на Одeщині сталася сутичка через розгляд справи 2 травня