Близько сотні людей зібралися біля пам'ятника Дюку, де влаштували танцювальний флешмоб, після чого колона у вбранні кольору національного прапора Ірландії рушила центральними вулицями міста. За дійством стежила і кореспондент "5 каналу" Ольга Дунська.
Біля пам'ятника Дюку сьогодні, 16 березня, зібралися прихильники ірландської культури. Вони відзначають День Святого Патрика цілими родинами. Молодшого сина один з учасників святкувань Віктор Шалашенко назвав на честь покровителя Ірландії.
"Ми підготувалися ґрунтовно, адже вже три роки святкуємо. Зазвичай ходимо всією сім'єю в ліс та шукаємо скарби, які лепрекони ховають для діток. Минулого року дізналися, що відбувається такий парад. Цьогоріч підготувалися – придбали костюми заздалегідь. Патрік це свято дуже любить", – каже учасник свята Віктор Шалашенко.

Головні атрибути свята – символи Ірландії. Це трилисник, прапор та одяг національних кольорів – зелений, білий та помаранчевий. Більшість з учасників – у костюмах персонажів тамтешнього фольклору.
"Сьогодні я – лепрекон. Це один із символів Ірландії загалом і Дня святого Патріка. Спершу це був язичницький обряд, що символізував початок весни, відродження, перехід до нового життя. Коли прийшло християнство та католицизм, свято переробили – це став День покровителя Ірландії", – розповідає учасник дійства Дмитро Чупренко.

На площі організатори свята запрошують охочих долучитися до танцювального флешмобу. Вже за хвилину з динаміків лунають ірландські мотиви. Організатор флешмобу Анастасія Шеховцова запевняє: аби вивчити рухи – потрібно хвилин 10-15. Це під силу будь-якій людині, навіть незнайомій з танцями. Тож долучитися до флешмобу міг кожен.

Потому колона рушає центральними вулицями міста. Під час ходи учасники вітають перехожих із Днем Святого Патрика.
Це свято в Одесі відзначають уже десятий рік поспіль. Охочих долучитися до ірландської культури стає дедалі більше, адже в одеситів та ірландців багато спільного, кажуть організатори.
"Ірландці та українці, одесити зокрема, та й вся Україна – дуже схожі. Вони доброзичливі, з гарним почуттям гумору, і населення чуйне, веселе", – каже організатор Сергій Пархісенко.

Загалом участь у параді взяли близько сотні людей.
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Під ритми самби: у Ріо-де-Жанейро влаштували "собачий карнавал" – ФОТО





