"Швидка"
"Швидка" 5 канал

Колапс через COVID-19: в Одесі швидкі годинами стоять у черзі під лікарнею – що відбувається

Читайте по-русски
Пік захворювання на коронавірус та переповнені лікарні медики очікують наприкінці вересня

Одеські волонтери зафільмували та виклали у мережу колону з 17 швидких, які стоять на території місцевої лікарні. Припускають – усе це через навалу пацієнтів із симптомами COVID-19. Кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська рушила туди, аби на власні очі розібратися в ситуації. Тож чи справді в Одесі сплеск захворювання – дивіться в сюжеті.

Чергу зі швидких, які стоять на під'їзді до приймального відділення п'ятої Одеської лікарні, зафільмували волонтери. В машинах чекають на термінову допомогу пацієнти із симптомами коронавірусу: високою температурою, запаленням легенів або ускладненням дихання. Серед них був і син пані Валентини. Після обстеження медики діагностували в чоловіка пневмонію, утім потрапити до лікарні вдалося лише після 7 годин у кареті швидкої."7 годин тут в парку стояли, у нього була така температура, що його в швидкій кололи, бо він втрачав свідомість. Тут все забито було машинами, і ось ми приїхали сюди о 1-й годині дня, о 7-й вечора ми тільки потрапили до відділення", – розповідає Валентина, мешканка Одеси.

По обіді на території лікарні натрапляємо на чергу з трьох швидких.

"Години дві стояти, навіть більше, ми-то хутко привозимо, а стоїмо тут", – говорить Володимир, водій швидкої.

Медики пояснюють: бракує вільних рук та бодай ще одного приміщення для перерозподілу пацієнтів.

"Кількість пацієнтів від 20 до 25 в день, є тенденція, що швидкі привозять пацієнтів чомусь в основному у вечірній і нічний час. Тобто протягом дня нерівномірно розподілений потік вступників пацієнтів", – каже Людмила Бірюкова, заступниця директора з медичної частини Одеської міської лікарні №5.

Приймають пацієнтів, яких доправили швидкими, в окремому приміщенні. Лікар має оглянути хворого, заповнити документи, у разі потреби – зібрати біоматеріали на ПЛР-діагностику, після чого зробити повну дезінфекцію приміщення та змінити захисний костюм. На цю процедуру йде близько пів години.

Утім, попри черги зі швидких, нових випадків коронавірусу в місті стає менше, переконують у міськраді.

"Вона зменшилася, буквально було 50-90, а до цього, на тому тижні і перед ним, було по 130 людей і більше. Тобто про зростання захворюваності не йдеться, що підтверджено діагностичними дослідженнями ПЛР-діагностики", – каже Олена Якименко, директорка департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради.

Волонтерка Катерина Ножевнікова, яка і зафільмувала черги із карет швидких, переконана: кількість хворих на COVID-19 в Одесі насправді зростає. Однак через відсутність реагентів для ПЛР-тестів лабораторії деякий час не працювали. Тож частина хворих просто не потрапили до статистики.

"Справді, зростає кількість хворих, і статистика, яку показують офіційні особи, не відповідає дійсності зовсім. У нас не працювала лабораторія, єдина лабораторія, яка обслуговує область і місто, вона, по суті, не працювала майже тиждень, у нас не було тестів з 2-го числа", – заявляє Катерина Ножевнікова, волонтерка.

Пік захворювання та переповнені лікарні медики очікують наприкінці вересня. Кажуть, саме тоді Одеса відчує результати багатотисячного святкування дня міста.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Хасиди-паломники другий день намагаються прорватися в Україну: реакція влади
Наступний матеріал
"Кошти Фонду боротьби з коронавірусом пішли не на дороги, а на відкати" – Чорновол
Loading...

МЗС України закликало Білорусь забезпечити дотримання хасидами карантинних обмежень

Уряд вирішив закрити пункт пропуску "Нові Яриловичі" на кордоні з Білоруссю

Патріарх Філарет одужав від коронавірусу

COVID-19 в Україні: рекордна смертність за добу і майже 3 тисячі нових хворих

Сотні хасидів-паломників намагаються потрапити в Україну: яка ситуація на кордоні з Білоруссю

В Одесі біля опорних лікарень стоять черги по 15-17 "швидких" – відео