Фото Петро Порошенко / Facebook

Хвилиною мовчання та молебнем у Харкові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Читайте по-русски
У вшануванні взяли участь учасники харківського майдану та батьки загиблих героїв

Хвилиною мовчання та молебнем у Харкові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, передає "5 канал".

На площі, названої на честь загиблих майданівців зібралося близько двох сотень людей. Серед учасників акції – ті, хто брав участь у харківському майдані, та батьки загиблих героїв. Прийшли з квітами та державними прапорами. Кажуть, за сім років стало важче нагадувати людям про ціну, яку заплатили за незалежність України. Дуже сильні реваншистські настрої.

Вирішили сьогодні нагадати і про пам'ятник Героям Небесної сотні, проєкт якого вже розроблений. Він має бути у формі клину журавлів, який стримить у небо, його встановлять саме на Майдані героїв Небесної Сотні. Сьогодні у формі журавлиного ключа вишикувалися курсанти харківського університету повітряних сил. В руках вони тримали світлини загиблих майданівців.

"Здавалось що після таких жертв у нас немає другого шляху, як йти в Європу, йти впевнено, але вийшло так, що реформи захлинулись. І найголовніше, шо немає правосуддя, немає вироків, які нам обіцяли", – розповідає батько Героя Небесної Сотні Євгена Котляра Микола Котляр.

Учасниця Революції Гідності Галина Куц: "сьогодні ми поминаємо загиблих. Ми поминаємо Героїв Майдану, які загинули недаремно, і які просто змінили Україну. Змінили політичну систему України. І до сих пір ми, фактично відстоюємо українську незалежність. Майдан – це люди, люди тут, люди активні. Оця меншість, яка може змінити Україну. Вона її зміню і буде змінювати. І нас уже нічого не зупинить".

Нагадаємо, в Україні – День Героїв Небесної Сотні. 7 років тому – 20 лютого 2014 року – відбулися найкривавіші події Революції Гідності. Цей день увійшов у новітню історію України як "кривавий четвер".

Попередній матеріал
РНБО запровадила санкції щодо Медведчука та його дружини – указ президента
Наступний матеріал
Про Зеленського, імідж України у світі та святкування Дня Незалежності-2020: диригентка Оксана Линів у "Рандеву"
Loading...

В Україні – День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Небесна Сотня поіменно: чим жили герої-майданівці і якими були їхні останні слова

У Михайлівському Золотоверхому соборі вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні (оновлено)

Як у Києві проходять сьомі роковини розстрілів на Майдані – включення

Сьомі роковини розстрілів на Майдані: як у Києві вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні

До влади повернувся Антимайдан, але ми здатні захистити цінності Революції Гідності – Порошенко