Скріншот відео

"Хотів стати художником": на Тернопільщині відкрили арт-резиденцію в пам'ять Героя Небесної Сотні Назара Войтовича

Батько Назара Юрій Войтович зауважив, що проект – продовження справи сина

Мистецтво як пам'ять про героя – на Тернопільщині впродовж двох тижнів у рідному селі наймолодшого Героя Небесної Сотні – Назара Войтовича тривала мистецька програма під назвою "Арт-резиденція". У Травневому шестеро молодих митців створювали картини, інсталяції, мозаїки. Після завершення їхні роботи виставили у Збаразькому замку. Діятиме експозиція до липня, потому її передадуть до одного з музеїв столиці.

Рідні наймолодшого Героя Небесної Сотні Назара Войтовича тішаться, що пам'ять про їхнього нащадка втілилася у мистецькому проекті під назвою "Арт-Резиденція". 17-річний студент Назар Войтович загинув від кулі снайпера на Інститутській 20 лютого 14-го року.

"Хотів бути художником. Ніколи не забував. Все пам’ятав про нас…. Я задоволена тим, що пам’ять живе", – згадує бабуся Героя Іванна Войтович.

Батько Назара Юрій Войтович зауважив, що резиденція – продовження справи сина.

"Хотів одразу вступати у мистецька академію львівську, але пішов зразу підівчитися в кооперативний технікум на дизайнера… Мистецька резиденція – то є продовження його справи", – пояснив чоловік.

Упродовж двох тижнів шестеро молодих митців із Києва, Бахмута і Тернополя працювали в Травневому, де народився Назар Войтович. Свої роботи вони представили у живописі, фотографії, графіці та виробах із мозаїки.

Арт-резиденція імені Назара Войтовича – це частина Всеукраїнського проекту зі вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

"Відбираємо молодих митців, оголошуємо шість переможців, які можуть до нас приїхати. Ми підтримуємо створення їхніх проектів на попередньо оголошену тему. Хто про нас знає, людей зачіпає така позитивна ідея розповсюдження пам’яті про Героя Небесної сотні", – пояснила куратор мистецької резиденції імені Назара Войтовича Людмила Ничай.

Твори учасників проекту виставили у Збаразькому замку. А потому їх передадуть до одного з музеїв столиці.

Тереза Костецька, Олена Вербицька, "5 канал"

Дивіться також:

Українське ноу-хау: що таке "військово-польовий арт" на снарядах – ФОТО

Попередній матеріал
Знесли огорожу: на мітингу біля Верховної Ради сталася сутичка – відео
Наступний матеріал
Денісова знову не змогла потрапити до Сенцова