Мріє дочекатися миру та повернутися до пензля: історія талановитого художника і бійця АТО

5 канал
Понад 100 картин і з десяток розписів на стінах має у творчому доробку 30-річний десантник, який нині тримає оборону на Луганщині. Творчість для нього – це можливість зняти напругу військових буднів. Коли війна закінчиться, він мріє навчати малюванню дітей. Портрет десантника-митця створила й Вікторія Ковальова

"Хто такий Віктор? Це військовослужбовець ЗСУ! Хоче повернутися додому, звільнитися зі Збройних сил, почати малювати і стати відомим художником", – так характеризує себе десантник. Щоправда, з поправкою, коли війна скінчиться. Зараз він тримає оборону на Луганщині.

"Скажуть бути кулеметником БТР – буду кулеметником БТР. Скажуть сидіти на зв’язку – сидітиму на зв’язку. Скажуть копати – копатиму. Скажуть стріляти – стрілятиму. Заради миру на землі", – каже боєць.

Малювати Віктор почав у дев’ятирічному віці. В рідному Луцьку закінчив художню школу, однак життя вирішив пов'язати з армією.

5 канал

"У мене тато – військовий пенсіонер. Я подумав стати військовим, як батько. Прийшов, коли ще було все мирно. Ще не встиг адаптуватися, вже все почалося", – пригадує Віктор.

Восени бригада, в якій служить Віктор, вчетверте від початку війни повернулася після ротації в зону АТО. До того захищали Луганський аеропорт, селище Металіст, воювали біля Георгіївки, Станиці Луганської, на околицях Горлівки, Авдіївки.

5 канал

Скрізь, де Віктор служить, залишає картини на згадку. Цієї зими розмальовує Щастя, куди його підрозділ зайшов уже вдруге. В одному з приміщень намальована емблема десантників із написом "Завжди перші". В іншому – зображено десантника, який подає руку побратиму. До речі, побратими про захоплення Віктора дізналися не одразу.

5 канал

"Нашу військову машину намалював на листочку А-4. А ми тоді запитали: хто малював, що малював? І його таланти розкрилися для нас", – згадує військовий Іван.

"Стояли на посту. Підійшов Віктор до мене на перекур і буквально за 20 хвилин на моїх очах ось цей гарний рисуночок намалював. Це фантазія його. Він часто малює янголят. Тепер хлопцям веселіше – хоч є на що подивитися", – зазначає військовий "Іванович".

Відтоді вільного часу після служби у Віктора майже немає. Побратими просять намалювати з фотографій портрети рідних та близьких. Він – не відмовляє. А для себе малює портрети уявної жінки, яку мріє зустріти після війни.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Відеофіксація порушень та "листи щастя": як іще МВС зменшуватиме кількість ДТП
Наступний матеріал
Скандал через каплицю УПЦ МП: чому Російська церква самовільно забудовує історичні пам'ятки України
Loading...