Змагання кулеметників на Луганщині

Гучно й влучно: на Луганщині відбулися змагання найкращих кулеметників

Кулемет – найефективніша зброя, яку можна використовувати в умовах Мінських угод

Найефективніша нині зброя для стримування ворога – в умовах Мінських угод, звісно, – це великокаліберні кулемети, визнають захисники мирної України. Й вирішили визначити поміж собою, хто з них краще вправляється з такою зброєю. Репортаж "5 каналу".

На полігон поблизу Новоайдара приїхали 11 кращих кулеметних розрахунків оперативно-тактичного угруповання "Луганськ", щоб визначити найкращих. Дмитро тут наймолодший. Йому лише 20. На фронт свідомо прийшов тільки-но став повнолітнім. Нині тримає оборону поблизу Новозванівки. Каже, напередодні оголошеного режиму перемир'я саме кулеметом удалося зупинити наближення до їхніх позицій ворожої БМП.

Згадує: "Побачили по спалахам, що вони їдуть. У тепловізорі було видно. Машина нагрівається і видно машину в тепловізор. Так помітили. А коли вона почала працювати – ми по спалахах працювали".

На першому етапі змагань бойовий розрахунок має висунутися на позицію і якнайшвидше встановити й налаштувати кулемет для стрільби.

Кулемет – найефективніша зброя, яку можна використовувати в умовах Мінських угод, кажуть армійці. Армієць Олексій розповідає: "Лагідно вона, "Дашка", як усі. Калібр 12,7 мм. Для противника страшна зброя. БТР, БМП – все вона прошиває наскрізь. А про піхоту, то й мови нема". Ця зброя прицільно цілить на відстань до 4 км.

На другому етапі змагань кулеметники мають уразити чотири мішені. Найближча з них встановлена на відстані 100 м. Найдальша – 1200 м. Погодні умови ускладнюють стрільбу. "Туман. Далекі мішені погано видно. У бойових умовах чергою стріляєш. А тут треба очки набрати. На 1100 м – вона як палець, ледве-ледве видно", – бідкається Олексій.

За підсумком змагань кращими кулеметниками стали захисники Кримського, срібло – в оборонців Торецька. Бронза дісталася вартовим Світлодарської дуги. Ці бойові розрахунки тепер уже боротимуться за звання кращих кулеметників АТО.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Опанувати танки: бійці на Луганщині вчаться бути "бронеснайперами" – ФОТО

Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/

Попередній матеріал
Представлення голови та нових членів Рахункової палати України – відео
Наступний матеріал
Прес-конференція щодо конкурсу на посаду директора "Українського інституту" – відео

Фронтові красуні: історії дівчат, які допомагають тримати оборону поблизу Попасної

Безстроковий режим "тиші" зірвано – окупанти регулярно гатять по Щастю

"Дашка" – це дійсно страшно: як проходять кулеметні стрільби в АТО

Під Катеринівкою від обстрілу загинула 23-річна фельдшер: бійці АТО розповіли, як це сталося

Масштабні навчання військових медиків на Луганщині: діють за принципом "золотої години"

Лиманські школярі спекли для захисників Луганщини понад 1 тис. млинців