Змагання кулеметників на Луганщині
Змагання кулеметників на Луганщині
5 канал

Гучно й влучно: на Луганщині відбулися змагання найкращих кулеметників

Кулемет – найефективніша зброя, яку можна використовувати в умовах Мінських угод

Найефективніша нині зброя для стримування ворога – в умовах Мінських угод, звісно, – це великокаліберні кулемети, визнають захисники мирної України. Й вирішили визначити поміж собою, хто з них краще вправляється з такою зброєю. Репортаж "5 каналу".

На полігон поблизу Новоайдара приїхали 11 кращих кулеметних розрахунків оперативно-тактичного угруповання "Луганськ", щоб визначити найкращих. Дмитро тут наймолодший. Йому лише 20. На фронт свідомо прийшов тільки-но став повнолітнім. Нині тримає оборону поблизу Новозванівки. Каже, напередодні оголошеного режиму перемир'я саме кулеметом удалося зупинити наближення до їхніх позицій ворожої БМП.

Згадує: "Побачили по спалахам, що вони їдуть. У тепловізорі було видно. Машина нагрівається і видно машину в тепловізор. Так помітили. А коли вона почала працювати – ми по спалахах працювали".

На першому етапі змагань бойовий розрахунок має висунутися на позицію і якнайшвидше встановити й налаштувати кулемет для стрільби.

Кулемет – найефективніша зброя, яку можна використовувати в умовах Мінських угод, кажуть армійці. Армієць Олексій розповідає: "Лагідно вона, "Дашка", як усі. Калібр 12,7 мм. Для противника страшна зброя. БТР, БМП – все вона прошиває наскрізь. А про піхоту, то й мови нема". Ця зброя прицільно цілить на відстань до 4 км.

На другому етапі змагань кулеметники мають уразити чотири мішені. Найближча з них встановлена на відстані 100 м. Найдальша – 1200 м. Погодні умови ускладнюють стрільбу. "Туман. Далекі мішені погано видно. У бойових умовах чергою стріляєш. А тут треба очки набрати. На 1100 м – вона як палець, ледве-ледве видно", – бідкається Олексій.

За підсумком змагань кращими кулеметниками стали захисники Кримського, срібло – в оборонців Торецька. Бронза дісталася вартовим Світлодарської дуги. Ці бойові розрахунки тепер уже боротимуться за звання кращих кулеметників АТО.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Представлення голови та нових членів Рахункової палати України – відео
Наступний матеріал
Прес-конференція щодо конкурсу на посаду директора "Українського інституту" – відео

Фронтові красуні: історії дівчат, які допомагають тримати оборону поблизу Попасної

Безстроковий режим "тиші" зірвано – окупанти регулярно гатять по Щастю

"Дашка" – це дійсно страшно: як проходять кулеметні стрільби в АТО

Під Катеринівкою від обстрілу загинула 23-річна фельдшер: бійці АТО розповіли, як це сталося

Масштабні навчання військових медиків на Луганщині: діють за принципом "золотої години"

Лиманські школярі спекли для захисників Луганщини понад 1 тис. млинців