Навчання рятувальників
Навчання рятувальників 5 канал

Гасили пожежу в літаку, шукали під завалами людей: як курсанти ДСНС перевіряли свої навички

Читайте по-русски
Згодом понад півтори сотні випускників поїдуть працювати до рятувальних підрозділів різних куточків України

Загасити пожежу у літаку, впоратися з хімічним забрудненням, знайти під завалами людей. Вже за кілька місяців курсанти Харківського університету цивільного захисту вирушать до підрозділів по всій Україні. Перед тим, як почати службу, понад півтори сотні випускників перевіряли свої навички. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу".

Аварійна посадка літака. Зайнялося пальне з пошкоджених баків, а в салоні – люди. З травмами та без свідомості. За легендою навчань, частиною фюзеляжу зачепило бочку з хлором. У небезпеці – люди у будинку поряд. Лік іде на секунди. Курсанти університету цивільного захисту не мають часу на роздуми. У костюмах хімічного захисту курсанти визначають ступінь зараження, евакуюють постраждалих та ліквідують наслідки хімічного витікання. Працюють швидко та злагоджено. Та завдань дедалі більше. Учасники знають лише загальні положення легенди навчань. Втім деталі – кількість постраждалих та їхні травми курсанти мають з'ясовувати самостійно.

Керують підрозділами – ті ж курсанти. Ця навичка згодиться під час роботи, каже Андрій Федченко. За кілька місяців він виїжджає до підрозділу у Сумську область. Нині керував гасінням пожежі у будівельному контейнері.

"Хвилювався, був такий виплеск адреналіну. Хотілося допомагати і рятувати. В хлопцях своїх я не сумнівався. Хлопці впораються, а я якщо треба, допоможу їм", – каже курсант 4 курсу університету цивільного захисту Андрій Федченко.

Відпрацьовували сім локацій та 10 епізодів. Окрім гасіння пожеж та порятунку життів – підірвали знайдені міни. Найбільше уваги звертали на злагодженість роботи між підрозділами та дотримання правил безпеки під час роботи. Помилки розбиратимуть згодом.

"Кожний епізод був виконаний в повному обсязі. Сьогодні не було завдання виконати в найкоротший час, головне було, щоб людина виконала вправи і завдання навчально-бойові правильно, без критичних помилок", – підсумовує проректор із навчальної та методичної роботи університету цивільного захисту Олег Назаров.

Ці навчання – підсумкові. Потому на учасників чекає захист бакалаврської роботи та випуск. За кілька місяців понад півтори сотні випускників поїдуть працювати до рятувальних підрозділів різних куточків України.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Самоізоляція після подорожі: як українці обходять застосунок "Вдома" – сюжет
Наступний матеріал
Єрмак вимагав від Джемілєва вийти з партії Порошенка, щоб питання кримських татар вирішувалися швидше – Муждабаєв
Loading...

На Харківщині проходять масштабні антитерористичні навчання

Dynamic Front-2021: як українські військові готуються до участі в міжнародних навчаннях

Російських військ на межі з Україною стає дедалі більше: як на кордоні готуються до можливого наступу

СБУ проведе багатоетапні антитерористичні навчання на Харківщині

В Україні необхідно проводити навчання із запровадження воєнного стану – експерт

Українські військові уздовж межі з окупованим Кримом провели навчання