Військові навчання
Військові навчання 5 канал

Dynamic Front-2021: як українські військові готуються до участі в міжнародних навчаннях

Читайте по-русски
Уже за кілька тижнів 85 наших військових вирушать до Польщі

Українські військові готуються до участі в міжнародних навчаннях Dynamic Front-2021. Торік Україна брала участь як спостерігач, а вже цього року долучається як повноцінний учасник. Тож нині бійці відточують свої навички на полігоні в Київській області. Як готуються до вишколу та яку техніку з собою повезуть, дізнавався журналіст "5 каналу".

"Я думаю, що нашим західним партнерам є чому понавчатись, враховуючи наш набутий колосальний бойовий досвід", – зазначає старший офіцер відділу підготовки управління ракетних військ і артилерії СВ ЗСУ Микола Приходько.

Dynamic Front-2021 – це навчання артилерійських підрозділів із бойовими стрільбами, які проводить командування підготовки 7-ї армії сухопутних військ збройних сил США. Цьогоріч вони відбудуться у трьох країнах – Польщі, Німеччині та Туреччині. У супроводі таких гучних вибухів триває підготовка підрозділів сухопутних військ ЗСУ до участі у багатонаціональних навчаннях Dynamic Front-2021. На військовому полігоні наші захисники співпрацюють з колегами з Канади.

"Ми продовжуємо навчатися тут щодня, спостерігаючи за діями українських артилеристів. І щодня ми помічаємо дедалі більше спільного в нашій роботі. Ми також вражені тим, що багато військовослужбовців, які братимуть участь у навчаннях, вже були в зоні ООС", – зазначає керівник групи радників із підготовки артилеристів Ґреґорі Ґарбер.

Нині наші бійці відпрацьовують завдання з підготовки й розгортання артилерійської батареї на місці, а також підготовки і ведення бойових дій. Українські артилеристи поїдуть на тренування із системами 2А36 "Гіацинт-Б".

"У цієї гармати точність дуже хороша серед усіх причепних артилерій. Якщо нормально вирахувані всі установки, практично всі снаряди потрапляють точно в ціль. Ця гармата використовується найбільше для ураження значущих цілей, ми вогонь не ведемо по піхоті, а більш по артустановках, РЛС", – акцентує увагу командир гармати 12-ї батареї Олексій.

Старший офіцер відділу підготовки управління ракетних військ і артилерії СВ ЗСУ Микола Приходько запевняє: "Вона є буксирувальною, швидкорозгортуваною на вогневих позиціях, швидкоманевринною, та спроможна вести антибатарейну боротьбу".

Заняття на полігоні тривають уже місяць – зранку й до 16-ї години. Решту часу до відбою гармаші займаються самопідготовкою: вивчають технічні характеристики озброєння та теоретичну частину ведення бою.

"2 травня підрозділ буде висуватися на територію Польщі. Розташовуватись, готуватися, буде ще етап підготовки, остаточного планування та узгодження дій і 11 травня буде початок навчання", – наголошує старший офіцер відділу підготовки управління ракетних військ і артилерії Дмитро Ющенко.

Микола Приходько додає: "Основне – це набути спроможності до участі з іншими артилерійськими батареями країн-партнерів у багатонаціональних операціях в подальшому заради підтримання миру та безпеки".

Особливого значення такі навчання набувають на тлі брязкання зброєю країни-агресора поблизу кордонів України.

"Ми їх готуємо не тільки до навчань у Dynamic Front-2021, батарея готова виконувати завдання і на території нашої держави. Якщо треба буде, вона нікуди не поїде і буде захищати свій народ у своїй країні", – підсумовує Дмитро Ющенко.

Уже за кілька тижнів 85 наших військових вирушать до Польщі. На полігоні поблизу міста Торунь наша артилерійська батарея імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича спільно з військовими чотирьох країн візьмуть участь у вишколі.

Юрій Пугач, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Крадені з музею гармати стояли на блокпостах": спогади очевидців захоплення Слов'янська окупантами
Наступний матеріал
Дистанційне мінування та постійні провокації: як поводяться окупанти біля КПВВ "Майорське"
Loading...

Російських військ на межі з Україною стає дедалі більше: як на кордоні готуються до можливого наступу

СБУ проведе багатоетапні антитерористичні навчання на Харківщині

В Україні необхідно проводити навчання із запровадження воєнного стану – експерт

Вчилися відбивати напад росіян: ЗСУ провели навчання поблизу адмінмежі з окупованим Кримом

Конференція з питань територіальної оборони: як це працює за кордоном та чому не працює в Україні

Росія під виглядом навчань стягує свої війська до кордонів з Україною – Хомчак