Навчання
Навчання 5 канал

Евакуація постраждалих, розмінування, розвідка повітрям – на Харківщині пройшли масштабні навчання МВС, Нацгвардії і ДСНС

Читайте по-русски
Аваков попередив, що українські газопроводи можуть стати ціллю для терактів з боку РФ на фоні закінчення будівництва "Північного потоку-2"

Боротьба з диверсантами, спроба захоплення блокпосту, підрив аміакопроводу та гасіння пожежі. На одному з полігонів під Харковом свої навички відточували  підрозділи Міністерства внутрішніх справ. Близько півтисячі учасників відпрацювали шість різних сценаріїв надзвичайних ситуацій, близьких до реальних. Навчання бачила журналістка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Блокпост на Харківщині. На нацгвардійців неочікувано нападає диверсійно-розвідувальна група.

На допомогу прибуває група швидкого реагування спецзагону "Азов". Проти супротивника залучають бронетехніку. За кілька хвилин напад диверсантів відбито.  

"Цей сценарій наближений до реальних подій, які виконують наші бійці за НГУ, з ЗСУ на нашому сході, які постійно знаходяться будь то на блокпосту, будь-то на позиціях, постійно в таких умовах", – розповідає військовослужбовець Національної гвардії Олексій Кофанов.

За легендою навчань, відступаючи, диверсанти підпалили ліс. Вогонь швидко розповсюдився до верхівок. Окрім наземних сил рятувальників – для гасіння займання довелося залучити гелікоптер. 

Наступною ціллю диверсантів став аміакопровід. Через його підрив стався витік. Тут уже за роботу взялися підрозділи хімічного захисту. За допомогою бандажу вони ліквідували аварію. 

У МВС опрацьовують різні сценарії. А чільник міністерства Арсен Аваков згадує про російський проєкт "Північний потік-2". За його словами, якщо Москві вдасться добудувати газову трубу до ЄС, для України можуть з'явитися нові загрози.

"Ми очікуємо, що будуть провокації та будуть спроби терактів на наших дільницях газопроводу. Інформації у розвідувальних органів достатньо, і тому ми переглядаємо сценарії і посилюємо реагування по об'єктах критичної інфраструктури, газової інфраструктури, плотинах, дамбах", – заявив Аваков.

Загалом у навчаннях узяли участь близько пів тисячі рятувальників, спецпризначенців та нацгвардійців. Відпрацьовували шість епізодів. Зокрема, евакуацію постраждалих, розмінування та розвідку повітрям. Ситуації, здебільшого – з досвіду війни на Сході країни. 

"Тут найголовніше і найважче питання – організація взаємодії та координація всіх наших сил та засобів, які залучаються", – зазначив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

Результатами спільних навчань керівництво МВС, ДСНС та Нацгвардії – задоволені. Усі  учасники отримали "відмінно". 

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Старт масової вакцинації проти COVID-19 у Тернополі – чи багато людей завітало у перший день кампанії
Наступний матеріал
Колекція рушників та національна портретна галерея – що можна побачити у маєтку Ющенків
Loading...

Стріляли з танків і Javelin: як військові на Рівненщині відпрацьовували оборону й наступ – включення

Рятувальники із Запоріжжя та Дніпра провели спільні навчання

Легенда бодибілдингу: як у Черкасах 72-річний тренер виховує чемпіонів України

Штурм диверсантів і повернення аеродрому: як на Харківщині відбулися навчання тероборони

Тренування українських "рятувальників Малібу": як лайфґарди Києва готуються до початку пляжного сезону

"Готові до виконання бойових завдань": артилеристи провели навчання неподалік окупованого Криму