Наземний дрон Ironclad від Roboneers
Наземний дрон Ironclad від Roboneers defence-ua.com

Умови, наближені до бойових: ЗСУ провели випробування наземних дронів з України – відео

Читайте по-русски
Нині в Україні працюють над розробкою безпілотників, які могли б евакуювати поранених із поля бою

На полігоні в Житомирській області пройшли випробування українських наземних дронів. Представники командування Десантно-штурмових військ вирішили оцінити можливості розробок у максимально реальних умовах. Про це пише defence-ua.com.

У випробуваннях брали участь дрони Ironclad, "Ласка 2.0" і РСВК-М "Мисливець", а спостерігав за ходом тестувань особисто командувач ДШВ Збройних сил України Євген Мойсюк.

Так, військові вирішили випробувати техніку в умовах, які максимально наближені до бойових. Зокрема, ЗСУ використовували комплекси радіоелектронної боротьби, які повністю "поклали" GPS і канали управління дронів, – із завданням не впорався жоден із конкурсантів.

Також і евакуаційні можливості безпілотників не виправдали очікування військових. Концепція роботи безпілотників із носилками, на яких вони повинні витягти пораненого з-під вогню, повинна бути доопрацьована.

Мойсюк підсумував: "Я впевнений, що в українських виробників буде результат, сподіваюся, що в короткі терміни. Тому що Збройним силам України наземні безпілотні платформи потрібні і максимально швидко".

Своєю чергою заступник міністра оборони Олександр Миронюк заявив, що 59% грошей із державного оборонного замовлення (22,5 млрд грн) 2021 року витратять на закупівлю озброєння і військової техніки. Серед них – безпілотні комплекси Bayraktar, ракетні комплекси "Нептун", а також бронетранспортери БТР-4.

Також стало відомо, що військову техніку ЗСУ почали оснащувати українськими тепловізорами.

Як повідомляв 5.UA, Україна закупить п'ять турецьких ударних дронів Bayraktar 2021 року

Попередній матеріал
"Джавеліни" – із землі, надсучасні "Байрактари" – у небі: як війська ЗСУ вчилися знищувати ворога іноземною зброєю
Наступний матеріал
Порошенко передав лікарні Торецька кисневі концентратори та подякував медикам за їхній подвиг
Loading...