Навчання СБУ
Навчання СБУ 5 канал

Перевіряли документи і перекрили рух: як СБУ та МВС вчилися відбивати терористичні атаки в метро

Читайте по-русски
За легендою навчань, терористи влаштували теракт на одній зі станцій київського метрополітену і захопили у вагоні метро кількох заручників

Надзвичайна ситуація. Крики постраждалих. Станція Київського метрополітену "Площа Льва Толстого" уся в диму. На щастя, це лише планові тренування українських служб. Першими на допомогу пораненим прибувають рятувальники та лікарі екстреної медичної допомоги. Усе максимально наближено до реальних умов.

"При такій масивній травмі йде швидке сортування. Наше завдання – за 30 секунд впорядкувати людей. І йди далі, ми не знаємо, скільки тут постраждалих. Завдання рятувальників – винести їх наверх. Завдання медиків нагорі – надати допомогу", – розповіла волонтерка товариства Червоного Хреста України Катерина Логінова.

Залучені в навчаннях усі: спецпризначенці СБУ, підрозділи поліції, Нацгвардії та органи державної влади. За легендою навчань, терористи влаштували теракт на одній зі станцій київського метрополітену і захопили у вагоні метро кількох заручників. У спецпризначенців центру спеціальних операцій СБУ нині головне завдання: звільнити людей, а злочинців затримати.

У той час рятувальники продовжують по ескалатору піднімати умовних постраждалих. Робити це зізнаються, ой як непросто.

Поблизу підземки учасники антитерористичних навчань розгорнули польовий штаб та намети, в яких медики надають першу допомогу.

"Ці навчання зроблені для того, щоб перш за все відпрацювати злагодженість дій усіх підрозділів, усіх сил", зазначив завідувач відділу медицини катастроф Центру екстреної медичної допомоги Павло Пермяков.

Через проведення антитерористичних навчань правоохоронці обмежили рух транспорту центром столиці на кілька годин. На вулиці чергували нацгвардійці зі зброєю. У пішоходів перевіряли документи, що посвідчують особу. Киянка Оксана в момент тренувань біля станції метро якраз продавала квіти.

"Ну, трошки страшно, але навчання потрібні, щоб хлопці знали, як у такій ситуації зреагувати", – вважає киянка Оксана.

Також під час навчань перекрили і Хрещатик. На станції метро "Майдан Незалежності" проходила силова фаза тренувань, щоправда, у закритому режимі. Там спецпризначенці Центру спеціальних операцій "Альфа" звільнили заручників із вагона метро, а терористів затримали.

"Основна мета навчань це вдосконалення навичок затримання злочинців, переговорної процедури. Ліквідації наслідків терористичних дій. Усі суб'єкти антитерористичної операції впоралися зі своїм завданням", повідомив керівник координаційної групи антитерористичного центру при ГУ СБУ в м. Києві Євгеній Айдемський.

Тренування спецслужб на станціях метрополітену відбуваються не просто так, наголошують у координаційній групі. Адже з початку цього року до поліції надійшло 5 повідомлень про мінування станцій київського метро. Вони виявилися неправдивими. Але готовими треба бути завжди.

Мирослав Солонар, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Диктатор, злочинець і терорист": у КНУ планують позбавити Лукашенка звання почесного доктора
Наступний матеріал
"Державний тероризм і безпрецедентне варварство": Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо Білорусі
Loading...