Навчання резервістів під Харковом
Навчання резервістів під Харковом 5 канал

"Доводиться ламати стереотипи": під Харковом почалися масштабні навчання резервістів

Наймолодшому з військових резерву – 21 рік, найстаршому – за 50

Вогнева підготовка, поводження зі зброєю і тактична медицина. 120 резервістів одного з підрозділів територіальної оборони проходять практичні навчання на полігоні поблизу Харкова. Цьогоріч збори тривають п'ять днів. Вони є частиною масштабних командно-штабних навчань Збройних сил та різних силових підрозділів України.

Військовий резерву Олександр Чепік уперше тримає в руках зброю. За фахом він фрезерувальник, але переконаний – військові навички нині не завадять нікому. Тож, учора Олександр склав військову присягу. Ділиться враженнями: "Добре. Не влучив, правда, по одній мішені. Якби тренувався частіше, влучив би більше. Відчуття, як вам сказати… відчуття класні".

Уперше випробовують свої сили на полігоні близько півсотні вояків. Учора вони ще вчили теорію за партами. Сьогодні – відпрацьовують знання на полігоні. Поряд із кожним резервістом – досвідчений інструктор, який стежить за кожним рухом. Як пояснює інструктор зі стрільби Ігор Кулепьотов: "Норматив у цих хлопців – хоча би просто потрапити. Тут виставлені всі мішені, хлопці в цьому разі на вибір, обирають собі цілі, і вражають їх".

За декілька днів резервісти мають пройти курс молодого бійця. Окрім вогневої підготовки – поводження зі зброєю та обов'язковий курс тактичної медицини. "Доводиться ламати стереотипи. Їм доводиться трошки працювати мізками, незважаючи на те, що ми працюємо фізично, але, зрештою, ми працюємо головою", – наголошує командир військового підрозділу Сергій Пестунов.

Нинішні збори відбуваються в межах масштабних командно-штабних навчань, в яких, окрім Збройних сил, беруть участь інші силові відомства. Наймолодшому з резервістів – 21 рік, найстаршому – за 50.

Заступник військового комісара Харківського військкомату Андрій Семенович запевняє: "Це справді патріоти своєї держави. Їх не треба стимулювати чи мотивувати чимось. Вони самі сюди приходять, як тільки дізнаються, що є збори. З великим задоволенням приходять".

Навчання триватимуть до кінця тижня. Знову резервісти зустрінуться під час наступних зборів, які планують проводити щопівроку.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Як на передовій проходять військові навчання воїнів піхоти – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Дніпрі ліфт зі школяркою зірвався з п'ятого поверху: як це сталося і хто винен
Наступний матеріал
Антикорупційні активісти мають декларувати статки, але необхідно скасувати за це відповідальність – Карпунцов
Loading...

Тренінги від ЄС: як вітчизняних прикордонників вчать виявляти кмітливих шахраїв

Масове отруєння на Харківщині: у шкільній їдальні виявили численні порушення

Нова смертельна ДТП у Харкові: легковик влетів у "швидку допомогу"

"Коли екіпаж працює, наче механізм": як в АТО тренуються танкісти – відео

Вишкіл "морських вовків": тренування за стандартами НАТО в Чорному морі – видовищне відео

Україна і Туреччина провели у Чорному морі спільні військові навчання типу PASSEX: як то було