Льотчик-аматор
Льотчик-аматор 5 канал

Досвід Америки та Європи: на Волині льотчики-аматори допомагають виявляти і ліквідовувати лісові пожежі

Читайте по-русски
Коли пілоти бачать задимлення чи загоряння, передають GPS-координати диспетчеру лісового господарства

Льотчик-аматор Олександр Шумський каже: хобі літати для нього переросло у виконання громадянського обов'язку. Він вирішив допомагати лісівникам швидко виявляти пожежі в угіддях.

"Коли я повертався із Києва і коли я побачив весь цей дим, і в яких масштабах горить ліс, по новинах показують, але я не міг уявити, що це все в таких масштабах. З однієї сторони, це щоб і допомагати нашим лісівникам, зберігати наші ліси, з іншої сторони – привернути увагу до авіації, бо до неї зараз дуже мало уваги", – зауважив Олександр Шумський.

Досвід охорони від пожеж зелених масивів із літаків успішно використовують у Сполучених Штатах Америки та країнах Європи. Ще 5 років тому лісова авіація активно працювала і в Україні. Утім держава припинила надавати на це гроші, але ймовірність займань не зменшилася.

"Протягом останніх декількох років ми спостерігаємо підвищений клас пожежної небезпеки по Волинській області. Авіапатрулювання – це оперативне виявлення та керування гасінням лісової пожежі. Оперативно виявляється місце, направляються туди пожежні бригади і в коротший час ліквідовується дана пожежа", – зазначив перший заступник начальника управління лісомисливського господарства Волинської області Руслан Войцеховський.

Пілот Олександр не єдиний, хто зголосився на допомогу лісівникам. Це дозволило розпочати регулярне патрулювання Волинських угідь. Коли пілоти бачать задимлення чи загоряння, передають GPS-координати диспетчеру лісового господарства.

"Я ж лечу, у мене повністю карта в навігаційній системі. Просто поставив крапку, бачу координати і можу передати диспетчеру. І тоді він вже відповідні служби направляє на дане місце. Видимість 50 км, тобто ми підіймаємось і бачимо джерело задимлення, ми підлітаємо. Це я можу побачити легко, за 30 км спокійно", – каже пілот.

На Волині від початку року через недбалість людей у лісах вигоріли майже 80 гектарів угідь.

Ольга Михайлюта, Олег Ткачук, Волинь, "5 канал"

 

Попередній матеріал
У МВС заявили, що масштабні пожежі на Луганщині влаштував агроном – подробиці
Наступний матеріал
Брифінг адвокатів Петра Порошенка – трансляція
Loading...

У Житомирській області третій день горить ліс – гасять і з літаків ДСНС

Пілотеса, диспетчерка, інструкторка: відкрилася виставка, яка руйнує стереотипи про жінок в авіації

Сирія закрила небо над містом Ідліб і пригрозила ліквідовувати будь-які повітряні цілі

Україна тимчасово припиняє авіасполучення з Китаєм

За 40 років до братів Райтів: залізні крила винахідника Можайського

Здійснив мрію і подарував її армії: миколаївський волонтер подарував літак морській авіаційній бригаді