МЗС
МЗС Вікіпедія

Україна якнайбільше зацікавлена у збереженні та подальшій імплементації Договору про відкрите небо – МЗС

  Читайте по-русски
  Київ нагадав, що Договір про відкрите небо мусять добросовісно виконувати усі країни-учасниці

  Міністерство закордонних справ України взяло до уваги офіційне повідомлення Державного департаменту США про наміри вийти з Договору про відкрите небо (ДВН). Таке повідомлення оприлюднене на сайті МЗС.

  "Україна якнайбільше зацікавлена у збереженні та подальшій імплементації цього Договору, але за умови його добросовісного виконання усіма без виключення державами-учасницями", – йдеться у коментарі.

  У МЗС додають, що, починаючи з моменту підписання (24 березня 1992 р.), "Україна завжди була відданою ДВН, який є одним з базових міжнародних договорів у сфері європейської безпеки і контролю над озброєннями та об’єднує 34 держави-учасниці, включаючи європейські країни, США та Канаду".

  Режим "відкритого неба" сприяв імплементації Резолюції ГА ООН "Проблема мілітаризації АР Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів". Зокрема, проведення спостережного польоту США за участю багатонаціональної команди іноземних інспекторів уздовж північного узбережжя АР Крим сприяло нормалізації поведінки РФ у цих водах, нагадали в МЗС.

  Водночас у міністерстві зауважують, що починаючи з 2015 р., роль та ефективність ДВН у цілому поступово знижується через неможливість здійснювати міжнародний повітряний моніторинг за військовою активністю РФ у найкритичніших для безпеки України районах – над тимчасово окупованою територією АР Крим і Севастополем, Донецької та Луганської областей внаслідок їх окупації Росією та заборони польотів над ними, як і над ділянками території РФ, прилеглими до державного кордону України.

  "Заради збереження верифікаційного режиму "відкритого неба", Україна закликає всіх держав-учасниць докласти максимальних зусиль для пошуків виходу з ситуації, що склалася", – наголосили в МЗС.

  Нагадаємо, напередодні з'явилася інформація, що адміністрація Дональда Трампа має намір вивести США із Договору про відкрите небо.

  Попередній матеріал
  "ЄС" ініціює створення ТСК для розслідування спроби підірвати українсько-американське партнерство
  Наступний матеріал
  Роботу дитячих садочків у Києві планують відновити 1 червня – КМДА
  Loading...

  У Житомирській області третій день горить ліс – гасять і з літаків ДСНС

  Україна повністю закриє авіасполучення з 17 березня – Разумков

  Пілотеса, диспетчерка, інструкторка: відкрилася виставка, яка руйнує стереотипи про жінок в авіації

  Сирія закрила небо над містом Ідліб і пригрозила ліквідовувати будь-які повітряні цілі

  Україна тимчасово припиняє авіасполучення з Китаєм

  За 40 років до братів Райтів: залізні крила винахідника Можайського