День святого Валентина
День святого Валентина Shutterstock

"Донорство – це любов": у Черкасах пропонують закоханим незвично відсвяткувати День святого Валентина

Читайте по-русски
Парочкам пропонують подарунки за те, щоб здати кров

Донорство – це любов. Таку акцію до Дня всіх закоханих започаткували у Черкаському центрі крові. Там запрошують закохані пари здати кров, плазму або еритроцити. За це вони отримують подарунки. Так заохочують прийти більше донорів. Про романтичний настрій у центрі крові – знає журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Закохані Наталія та Денис готуються до донації, така незвичайна романтика у них уперше за півтора року разом. Хлопець здавав плазму та еритроцити уже два десятки разів, а дівчина боялася. Наважилася лише напередодні Дня всіх закоханих.

"Участь у цій акції це більш пам’ятно і подарує більше приємних вражень ніж там чи романтична вечеря при свічках", – каже Наталія Кузнєцова.

У залі донації закоханих розміщують далеко одне від одного. Спочатку вони підморгують один одному та сміються. Наталія хвилюється, тож Денис їй телефонує, щоби заспокоїти.

Донорство стане сімейною традицією – переконує хлопець. Адже гарна традиція – це та, яка допоможе врятувати життя іншим.

"Як на мене, це такий новий експіріенс, який можна буде потім розповідати своїм дітям. Ми будем розповідати не те, як ми малювали ті самі сердечки на стінах, хоча нам уже по 23 роки, а ми просто скажем: ми з вашою мамою ходили здавати кров, отака любов", – каже учасник акції Денис Демченко.

Акцію "Донорство – це любов" розпочали у центрі крові три тижні тому. Так хочуть допомогти парам стати ближчими, а центру залучити нових донорів. Чи додає це парам почуттів – лікарі ще не визначили, а от що здоров’я та нових клітин крові – впевнені.

"Це йде оновлення крові, іде оновлення плазми і йде очищення крові від алергічних нашарувань, тому що разом із плазмою зараз роблять плазмаферез. Еритроцити живуть 4 місяці, тому дуже корисно здавати кров хоча б двічі в рік", – каже лікар-терапевт Віталій Струтинський.

А щоби романтика після донації не зникла, вручають подарунки: шампанське з цукерками або квитки у кіно.

Спочатку акцію приурочили до Дня закоханих, але охочих виявилося так багато, що її продовжать і після свята, до початку березня. Учасниками уже стали 160 закоханих пар.

"Ми не очікували. У перший же тижденьу нас закінчилися усі призи, ми у авральномі порядку дозамовляли, але зараз, можемо гарантувати, призів вистачить усім, ніхто без подарунка не піде", – каже менеджерка "Черкаси плазма" Юлія Фомічова.

А розіграш головних подарунків відбудеться вже у березні, це буде романтична вечеря, подорож до Львова та поїздка на двох до Єгипту. Всі охочі можуть стати учасниками акції до 4 березня. У центрі зазначають, одруженими бути не обов'язково, головне – закоханими.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"Її сила та завзяття боронити інтереси України вкрай потрібні в парламенті": Порошенко закликав прикарпатців підтримати на виборах Марусю Звіробій-Біленьку
Наступний матеріал
Скандального ексглаву поліції Вінничини Шевцова поновили на посаді
Loading...

У Львові вперше зробили трансплантацію печінки: як це було – фото

Новорічне донорство: у Черкасах перед святами намагаються накопичити запаси крові

У посвідченні водія з'явиться відмітка про згоду чи незгоду на посмертне донорство

Стати донором і заодно безкоштовно зробити тест на COVID-19: як працює система у Черкасах

Криза у службі крові: як через карантин зменшилась кількість донорів та змінилася ситуація тепер

"Вирішили не залишатися осторонь": Криворізькі нацгвардійці здали кров до Всесвітнього дня донора