Як розпізнати міну, убезпечити себе під час обстрілу та надати першу домедичну допомогу. Всього цього вчать студентів одного з навчальних закладів Вінниці. За викладача – учасниця бойових дій. Це вперше, коли досвідом із військової підготовки ділиться чинна військовослужбовиця. Побувала на занятті і знімальна група "5 каналу".
Першокурсники вчаться накладати турнікет. Виходить не відразу.
"Ці навички , я вважаю, дуже корисні. І ми повинні це знати. Тому що якщо не з нами, то щось десь з іншими станеться, і ми будемо знати, як врятувати і менше буде летальних випадків", – розповідає учениця Марина Петрусьова.
Майстер-клас із домедичної підготовки проводять у межах предмету "Захист України". З вересня 23-го року його викладає учасниця бойових дій Юлія Щербань. На свої уроки запрошує фахівців із різних військових сфер, щоб ті розповідали учням основні правила поведінки під час надзвичайних ситуацій.
"Уроки у нас відбуваються постійно. Але хотілось би їх знайомити з різними професіями,які бувають у війську. Адже у війську є різні професії. Діти мають бути ознайомлені з безпілотними комплексами. І якщо вони побачили щось небезпечне і якщо вони знають і розуміють що це, простіше роз'яснити спеціальним службам, що вони побачили", – зазначає викладачка "Захисту України" Юлія Щербань.
Крім домедичної допомоги, навчають і азів мінної безпеки. За викладачів – професійні військові. Кажуть, міни становитимуть небезпеку навіть після деокупації всіх територій України та завершення війни.
"Кожного дня,практично на звільнених територіях від 2 до 4 людей підривається на залишках війни. На мінах, на вибухонебезпечних предметах. Перше – не підходь, друге не чіпай, третє телефонуй. Це головних три принципа, як себе поводити з вибухонебезпечними предметами. І ні в якому випадку не заходити на територію, яка була позначена знаками мінної безпеки і не заходити на територію, яка являється потенційно небезпечною", – каже заступник директора центру розмінування України Валентин Нечко.
Такі майстер-класи проводять не лише для студентів, а й для школярів у Вінниці на постійній основі. Адже саме обізнаність є головним критерієм збереження життя у надзвичайній ситуації.
"На даний час силами нашої бригади ми прогнали по нашій програмі 2.5 тис учнів за 5 місяців такими заняттями. Усі хто пройшли ці заняття не мають права не допомогти. Але я завжди прошу людей, купіть турнікет,носіть з собою.але на жаль достукатись до людей дуже складно", – зазначає інструктор із тактичної медицини Євген Уманець.
Наступним етапом військової підготовки в училищі будуть уроки користування зброєю.
Анастасія Голошивець, Олег Смаковський, "5 канал"
Читайте також: Навчаються керувати дроном ще у школі: у Полтаві діє гурток операторів БПЛА для дітей – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.