У Дніпрі протестували проти звіринця братів Гартнерів
У Дніпрі протестували проти звіринця братів Гартнерів 5 канал

"Діти не повинні вважати страждання нормою": у Дніпрі протестували проти звіринця братів Гартнерів

Читайте по-русски
До міста цирк на гастролі привіз одного зі своїх дев'яти індійських слонів, коней, собак та кенгуру

У Дніпрі зоозахисники виступають проти використання тварин у циркових шоу. На гастролі до міста на запрошення державного цирку приїхав із Німеччини звіринець братів Гартнерів. Активісти кажуть – іноземні гастролери відомі сумними історіями, пов'язаними з муштрою своїх чотирилапих артистів, тому їхню діяльність в Україні вимагають заборонити. Втім, на виставу крізь натовп активістів намагалися прорватися чимало глядачів.

Зірвати виставу та домогтися заборони участі тварин у циркових шоу намагаються зоозахисники у Дніпрі. Близько сотні людей мітингують під цирком, у стінах якого має відбутися прем'єрна вистава звіринцю братів Гартнерів.

Один із сумних епізодів, пов'язаних з іноземними гастролерами – падіння слона під час трюку на арені. Багатотонна тварина впала з висоти кількох метрів і налякала глядачів. Тварина впала не через втому, а через технічні помилки. Зокрема тумби, на яких стояв багатотонний слон, виявились нестійкими.

"Він не впав на глядачів, як всі скажуть, він не впустив нікого. Так виглядає на відео. Але це не правда взагалі. Слон встав знову, продовжував номер до кінця. На наступний день ми поправили манеж і працювали. І далі цей складний трюк робили до сьогодні", – запевняє керівник трупи "Цирку братів Гартнерів" Крістіан Гартнер.

До Дніпра цирк привіз одного зі своїх дев'яти індійських слонів, коней, собак та кенгуру. Крістіан пояснює, ці тварини вже народилися в неволі. І замість того, щоб забороняти їм виступати, треба бути прискіпливішим до роботи дресирувальників.

"У Франції ти не можеш працювати ні з якими тваринами, навіть собакою, якщо в тебе немає 5 років досвіду. Ти повинен проходити комісію в 30 чоловік, які і зоозахисники, і ветеринари і так далі", – каже керівник трупи.

Одеські активісти вже домоглися заборони участі тварин у цирку, цього ж прагнуть і у Дніпрі. Крім того, активісти планують звернутися до парламенту, щоб народні обранці прискорили розгляд поданих активістами законопроєктів і заборонили вистави за участі тварин на державному рівні.

"Тому що діти не повинні бачити страждання інших і вважати це нормою", – наголошує учасниця акції Дарина Мельникова.

Керівництво Дніпровського цирку від такої ініціативи – не в захваті.

"Можливо і заборонять. Але у нас буде три етапи. Перший етап – цирк без тварин, другий етап – цирк без глядача та грошей, і третій етап – Дніпро без цирку", – вважає комерційний директор Дніпровського державного цирку Іван Швець.

Тим часом охочих подивитись виставу за участі 44-річного дресированого слона не бракує. Щоб встигнути до першого дзвінка, глядачі прориваються через натовп мітингарів.

Від використання тварин у циркових шоу повністю або частково відмовились близько пів сотні країн. Зокрема, повна заборона діє в Австрії, Нідерландах, Угорщині, Греції, Данії, Італії, Великій Британії, Хорватії та Ізраїлі.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Вибиті двері та сльозогінний газ: на Буковині стався православний конфлікт
Наступний матеріал
"Спокійний, об'єктивний матеріал": "5 канал" відзначили за висвітлення вічних цінностей
Loading...