Танкер 'Делфі'
Танкер 'Делфі' 5 канал

Держекоінспекція підрахувала збитки від витікання нафтопродуктів з аварійного танкера "Делфі"

Читайте по-русски
Остаточну суму буде нараховано за результатами завершення робіт із підйому та буксирування судна

В Одесі збитки від витікання нафтопродуктів з аварійного танкера "Делфі", який зазнав аварії в 2019 році, вже досягли $20 тисяч. Про це заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, інформує "УНІАН".

За його словами, екоінспектори проводять щоденний моніторинг стану морської води, зокрема, на наявність і кількість у ній нафтопродуктів. Також Держекоінспекція розраховує суму збитків, яку в подальшому стягнуть із судновласника.

"ДЕІ в Одеській області нарахувала вже близько $20 тис. Методика нарахування регламентує близько 280 дол. за кілограм нафтопродуктів. Кожне витікання нафти розраховується, й усі дані передаються правоохоронним органам, які здійснюють слідство та процесуальне провадження з приводу збитків, завданих державі та природі загалом", – заявив чиновник.

Мальований пояснив, що остаточна сума збитків буде відома лише після евакуації танкера з міського пляжу. У зв'язку з тим, що танкер поки залишається на місці, ще можливі витікання нафтопродуктів із відсіків і машинного відділення.

Остаточну суму збитків буде нараховано за результатами завершення робіт із підйому та буксирування судна.

Найвищі показники забруднення були в перші дні після аварії та під час штормів. Деякі розливи відбулися під час спроб підняти танкер.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що до кінця серпня має стати відома компанія-підрядник, яка виконуватиме роботи з евакуації затонулого танкера "Делфі". Договір повинно підписати держпідприємство "Адміністрація морських портів". За словами міністра, тепер обирають найефективніший спосіб евакуації затонулого танкера: наприклад, підняти цілим чи розрізати корпус. Другий варіант Криклій назвав крайнім заходом. Попередня спроба підняти судно була невдалою, сталося нове витікання палива. В обласній адміністрації ситуацію з "Делфі" називають надзвичайною. Оголосили тендер на роботи: бюджет 25 мільйонів гривень. Танкер сів на мілину неподалік Одеського узбережжя наприкінці минулого року.

Попередній матеріал
Віцепрем'єрка припустила, коли країни Євросоюзу відкриють кордони для українських туристів
Наступний матеріал
Яку погоду чекати в перші вихідні серпня – прогноз синоптиків
Loading...

Будуючи кораблі у Криму, Росія порушує суверенітет України і міжнародне законодавство – ЄС

Затонулий танкер Delfi: Криклій розповів про можливі варіанти евакуації судна

В Одесі сталося нове витікання нафти із затонулого танкера Delfi

Захоплення українських моряків біля Нігерії: МЗС встановило зв'язок із судновласником

Затонулий танкер Delfi не можуть підняти з мілини – з судна потрібно відкачати воду

Затонулий поблизу Одеси танкер Delfi почали піднімати – дві спроби виявилися невдалими (оновлено)