Приморський напрям
Приморський напрям 5 канал

"Чи то хрестив, чи проклинав": на Приморському напрямку ворог залучив священників до провокацій

Читайте по-русски
Російські найманці впевнені, що українські захисники дотримуватимуться умов перемир'я – тож від них навіть не ховаються

На Приморському напрямку проросійські найманці дратують українських захисників провокаціями. Зокрема – із залученням священнослужителів. А тим часом користуються відсутністю вогню у відповідь й укріплюють позиції та підвозять боєприпаси.

Під час оголошеного перемир'я стріляти на Приморській ділянці фронту стали відчутно менше. Проте ворог зброю не складає.

"Провокації мають систематичний характер. Постійні провокаційні обстріли з того боку, як стрілецькою зброєю, так і кілька разів за останні дві доби по наших позиціях були прильоти "перекрутів" РПГ", – каже військовослужбовець "Купер".

Одну з ворожих провокацій армійці зняли на телефон – на ньому священник з'являється на ворожих позиціях і робить незрозумілі рухи руками.

"Хрестив їхні позиції, повертався і нас хрестив, наші позиції, чи проклинав. Невідомо, що вони робили. Але вони намагаються по різному дестабілізувати наші війська", – згадує "Сармат".

Його побратим "Хімік" додає: "Буває, що виліз у броні, але голова без каски. Перехрестився сам, в нашу сторону перехрестився і заліз. Буває, що раз виліз взагалі без броніка, в рясі, стояв хвилин може з 20".

Ворожі диверсанти з кожним разом намагаються ближче підібратися до позицій оборонців Маріуполя аби завдати шкоди.

"Наші хлопці засікали пересування на таких близьких дистанціях, зближення відбувалося, що змушені були просигналізувати, що ми тут є, ми тримаємо оборону", – уточнює "Купер".

"Сармат" також зазначає: "Перевіряють, чи ми несемо бойове чергування, чи ми слідкуємо за ними. Можуть трошки проповзти подивиться, як ми на них зреагуємо, можуть простріл зробити, чекають потрібного моменту".

Три роки тому боєць із позивним "Сармат" закінчив університет за фахом "вчитель історії". Але викладати не захотів. Новітню історію своєї країни вирішив творити особисто.

Тому пішов воювати з окупантами: "На мою думку, там найманці, які приїхали заробляти кошти. Ті, хто не потрібен Росії, громадяни, ті й приїхали сюди, на Донбас воювати".

Бійці розповідають, російські найманці впевнені, що українські захисники дотримуватимуться умов перемир'я. Тож від них навіть не ховаються.

"Фіксується набагато більше і вище пересування з того боку. Окупаційні війська починають зміцнюватися, починають доставку – причому відкриту – доставку БК, живої сили.", – наголошує "Купер".

Армійці запевняють: вогонь не відкривають. Проте за всіма діями ворога стежать пильно.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Вони окопуються, а ми – ні": в чому переваги окупантів під час перемир'я – Воронкова
Наступний матеріал
Гримчаку та Овдієнку оголосили підозри в шахрайстві – включення з-під СІЗО

Перший вибух – відірвало ногу, другий – смерть на місці: армійці ЗСУ про загибель побратимів

Війна на Донбасі: окупанти активно гатять з РПГ та великокаліберних мінометів

Ворог нападає з цивільних машин: як армійці ЗСУ вдаються до маневрів – репортаж

"Розуміємо, що їм довіряти не можна": яка ситуація біля Станиці Луганської після розведення сил

Окупанти 42 рази обстріляли позиції українських військових – один боєць ЗСУ загинув

"Юнаку відірвало стопу": 23-річного волонтера доправили в реанімацію лікарні Мечникова