5 канал

В Україні роздають конфіскат: хто його може отримати безплатно та що для цього потрібно – сюжет

Конфіскат спочатку розпродують через онлайн-аукціон. Якщо охочих придбати речі не знайдеться, їх задарма можуть отримати певні категорії громадян

Речі, які державна виконавча служба конфісковує у правопорушників, можуть отримати соціально незахищені родини та комунальні заклади. Система діє вже кілька років, проте про її роботу в Україні знають мало. Спочатку товари виставляють на аукціон, якщо охочих придбати не знайдеться – віддають їх безплатно. Подробиці у репортажі Черкаського кореспондента Яни Лимаренко.

Батько дев'ятьох дітей Євген Ткачишин з Миколаєва безплатно отримав мотоцикл через систему торгів заарештованого майна. Євген зізнається, мотоцикл – мрія його хлопців.

"Поремонтуємо і будемо кататися, виїжджати, у нас в Миколаєві є місця за містом, де організовують кроси для мотоціклістів, ми їздили дивитися і з'явилося бажання. Сказали, тато, коли у нас буде щось щоб ми навчилися і там брали участь? У дітях потрібно побачити те, що можна розвинути, допомогти в цьому, як в звичайнісінькій нормальні сім'ї", – каже чоловік.

/
/

Цей мотоцикл та сотні інших товарів – конфіскат державної виконавчої служби. Зберігають усе на складі, звідти розпродують через онлайн-аукціон. Якщо охочих придбати речі не знайдеться, їх задарма можуть отримати певні категорії громадян.

Євгеній Дяченко, працівник державної виконавчої служби, розповідає, як це працює: "Є речі, які конфісковуються, то вони проходять процедуру трьох торгів, якщо вони не продались, тоді їх можна побачити у розділі безоплатна передача на нашому сайті і тоді певні категорії людей можуть подати свої заявки, щоб отримати це майно".

В асортименті на торгах – конфісковані товари правопорушників. Від постільної білизни до вилучених у браконьєрів човнів. Є автівки та навіть частини будинків. Аукціонний розпродаж здійснює державне підприємство "Система торгів арештованим майном".

Єгор Мацак, директор черкаської філії ДП "Сетам", каже: "В Україні "Сетам" передає багато: і транспортні засоби передає військовим частинам в АТО, по Черкаській області нещодавно передали човни для організації, яка здійснює нагляд за браконьєрами, а також передали центральному стадіону човен. Була цікава, наприклад, тисячу ковдр – їх розділили між дитячим будинком і слідчим ізолятором".

Отримати конфіскат можуть люди та організації, які потребують допомоги від держави. Це і багатодітні родини, і комунальні заклади.

/
/
/
/
/
/
/

"Відбувається засідання комісії, на комісію запрошуються всі особи, які подали заявки на участь і в їхній присутності вирішується щодо передачі. Врахування специфіки заявників та речей, які передаються на безоплатній основі і на підставі цього приймається рішення кому передається", – розповів начальник управління Держвиконслужби Черкаської області.

5 канал

Щоб розжитися на яку-небудь річ, необхідно на сайті торгів заарештованим майном перейти у розділ "безоплатна передача" та подати заявку на необхідний товар. Її розгляне спеціальна комісія та шляхом голосування вирішить, кому річ справді необхідна.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

На Закарпатті силовики влаштували масштабну облаву на контрабандистів: як це було – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як українські аси показали вищий пілотаж на авіашоу у Великій Британії – відео
Наступний матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем: як "Слава Україні!" від хорватів "підмочила" пафос ЧС у Росії – відео
Loading...

Для людей – як для себе: на Черкащині місцеві власноруч упорядковують пляжі для відпочинку

Не їдуть навіть "швидкі": через аварійну дорогу на Черкащині жителі селища опинилися в ізоляції

Унікальний фундуковий сад під загрозою: чому виник конфлікт між науковцями дендропарку "Софіївка" та Міноборони

Вбивство журналіста Сергієнка: 4-х підозрюваних залишили за ґратами

Лікарі 5 днів боролися за його життя: на Черкащині попрощалися з морпіхом "Джигітом"

Ватра, курені й бойові мистецтва: як загартовують юних козаків і козачок у таборі на Черкащині – сюжет