Черга
Черга 5 канал

Черги, задуха та тиснява: як триває екстремальний підрахунок голосів виборців у Харкові

Читайте по-русски
"Голодні і другу добу без сну", – розповідає представниця дільничної виборчої комісії

Без дотримання соціальної дистанції, в тисняві та задусі. У Харкові від ночі представники дільниць не можуть здати підраховані бюлетені до тервиборчкому. У черзі шість сотень представників комісій, і всіх мали би прийняти одночасно. Тож черга вже розтягнулася до завтра. Про екстремальний підрахунок голосів – кореспондентка "5 каналу" Оксана Нечепоренко розкаже.

Пакунки з бюлетенями на тротуарі і багатометрова черга. Це підступи до будівлі, де розташована Харківська міська територіальна виборча комісія. На вулиці – представники дільничних комісій, які нещодавно підрахували голоси.

"Ось з пів на десяту стоїмо чекаємо, нас немає навіть у першій сотні", – говорить Олександра, заступниця голови дільничної виборчої комісії.

"Там є черга на чергу, щоб чекати другу чергу. Коротше, там потрібно відстояти чотири черги, щоб записатися на п'яту чергу", – каже Андрій Нікулічев, голова дільничної виборчої комісії.

Перші комісії до тервиборчкому поїхали о першій ночі. З дільниць до міської ТВК везуть бюлетені виборів до обласної і районної рад. У невеличкому холі, попри карантин, ніде ступити.

"Голодні і другу добу без сну", – розповідає представниця дільничної виборчої комісії.

"Подивіться – хто в масках, а хто без. Ну, підлогу протерли два рази і все? Виїхати звідси неможливо, тому що потрібен спецавтобус, з дозволу ТВК, вони не можуть забезпечити. Якщо я по-іншому поїду, то я порушую закон", – говорить Віктор Таратенко, член дільничної виборчої комісії.

Прохід до самої комісії перегороджений. Представники дільниць штовхаються та фактично відвойовують право здати бюлетені. На варті біля столу Євген Гасан. Каже – сам має подавати документи за 5 годин. До списку дільниці вносить у порядку черги. За годину запускає до 9 ДВК.

"Ми намагаємось якось налагодити, щось спробувати, щоб людей можна було не тримати біля столу, а сказати – так, в тебе буде там час через дві години. Приходь через дві години. Або там півтори – дві години, щоб ти був поряд і почув, коли тебе викликають", – говорить Євген Гасан, голова дільничної виборчої комісії.

Черги – через відсутність графіку подачі бюлетенів, кажуть у тервиборчкомі. Його намагалися скласти ще до виборів. Та спрогнозувати, коли саме кожна комісія підрахує голоси – не можна. А прийняти в ТВК, за новим законом, мають більш як 6 сотень комісій. На кожну дільницю витрачають до 15 хвилин.

"Часто приїжджають з протоколами і повертаються на уточнення. Це теж затримує ситуацію. Привозять неналежним чином запаковані документи. І нам доводиться приймати рішення про те, чи залишати їх тут на перерахунок після всього. Відправляти ми їх з документами не можемо", – розповідає Ольга Мозгова, голова міської територіальної виборчої комісії.

До полудня тут вдалося прийняти близько сотні дільниць. Чергу в ТВК формують уже на завтра. Намагаються визначити, кому коли приїжджати. Коли зможуть прийняти всі дільниці, не кажуть.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Секрети акторської багатогранності Руслани Писанки та 50 відтінків гумориста Дмитра Чекалкина – "Кондратюк у понеділок"
Наступний матеріал
"Бійтеся байдужих": покаранням за громадянську пасивність є прихід злодіїв до влади – Чекалкин
Loading...

За два дні до голосування: у Харкові першокурсники ХНУПС масово через суд прописуються в центрі міста – ЗМІ

У Харкові під час видачі бюлетенів недорахувалися 12 тисяч – як так сталося

"ЄС" виграла в Апеляційному суді справу щодо реєстрації кандидатів на виборах до Кременчуцької міськради