Студенти ХНУПС масово прописуються в Харкові перед виборами
Студенти ХНУПС масово прописуються в Харкові перед виборами KharkivToday

За два дні до голосування: у Харкові першокурсники ХНУПС масово через суд прописуються в центрі міста – ЗМІ

Читайте по-русски
Студенти, які чекали буля будівлі суду, журналістам розповіли, що збираються проголосувати за конкретного кандидата у міські голови

Курсанти Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, які не прописалися до середини жовтня, вирішили це зробити за один день до дня тиші. Деякі з них взагалі скаржаться на адмінтиск. При цьому начальник вишу говорить, що вже тиждень на лікарняному. Про це пише місцеве видання Kharkiv Today.

Видання пише: 21 і 22 жовтня до Дзержинського районного суду Харкова зачастили курсанти ХНУПС ім. Кожедуба – як у формі, так і в цивільному одязі. Першокурсники приходили подавати заяви для зміни місця голосування. Студенти з інших міст вирішили голосувати на місцевих виборах, обирати міського голову і депутатів міськради та облради, хоча фізично перебувають у Харкові тільки місяць (через епідемію вступна кампанія почалася і завершилася пізніше).

Згідно із законом, у виборців є право змінити виборчу адресу до 10 вересня. Потім, відповідно до Виборчого кодексу, внести уточнення і зміни до списку виборців може голова, заступник голови або секретар дільничної виборчої комісії на підставі рішення суду, повідомлень органу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця до списку виборців на цій виборчій дільниці. Такі зміни можуть бути внесені до 18:00 останньої суботи перед днем ​​голосування (24 жовтня).

Як пише видання, перед будівлею суду студенти обговорювали те, що відбувається: "Не дуже й хотілося голосувати, але треба. Ми змінюємо прописку, щоб проголосувати за конкретного кандидата".

Проте хто цей "потрібний" кандидат, – не відповіли.

Видання пише, що, імовірно, йдеться про начальника вишу Олександра Туринського. Він – восьмий номер у списках блоку Світличної "Разом!", а також перший номер партії серед кандидатів до обласної ради на шостому окрузі (Шевченківський район).

Натомість начальник університету заперечує застосування адмінресурсу. Каже, що вже тиждень його немає у виші. Піти у відпустку на час виборчої кампанії він не зміг через трагедію, яка сталася в Чугуєві 25 вересня. За словами Олександра Туринського, до суду прийшли першокурсники, які не встигли прописатися в Харкові до потрібного часу, і тепер, щоб здійснити своє виборче право, їм потрібне рішення суду. 

Заступник начальника вишу з морально-психологічного забезпечення В'ячеслав Лук'яненко уточнив, що студенти першого курсу тільки прибули з полігону і відразу ж пішли до суду.

"Вони прописалися, але для того, щоб потрапити в списки виборців, вони повинні були прописатися до 10 жовтня. До 10 вересня могли поміняти місце реєстрації, ми це право надали, ті, хто побажав, вони поміняли. Ті, хто не бажав, звичайно, у нас немає ніяких підстав змінювати, це і адмінресурс. Мова зараз про хлопців першого курсу, які прибули з полігону. Тому не всі змогли технічно прописатися до 10 жовтня, прописувалися вони і після 10 жовтня. Тобто, вони вже не потрапляють до списків, ті, хто прописався після 10 жовтня. Ті, хто прописався після 10 жовтня і виявив бажання голосувати, на даний момент єдиний юридичний крок – через суд", – розповів Лук'яненко.

При цьому, скільки студентів з інших міст візьмуть участь у виборах мера і харківських депутатів, Лук'яненко також не зміг уточнити.

Читайте також: 500 гривень до виборів і 500 після: у Києві викрили мережу підкупу виборців

Попередній матеріал
Більш як 30 країн у "червоній" зоні: МОЗ оновило карантинний список
Наступний матеріал
Україна веде переговори про наступний обмін полонених – Резніков
Loading...