Школа в Калите
Школа в Калите 5 канал

"Крізь дірки задуває краплі дощу": на Київщині спалахнув скандал через ремонт спортзалу в школі

Читайте по-русски
Спортивний зал уже кілька років в аварійному стані

Без спортзалу і з недоробленим дахом. У селищі Калита на Київщині скандал через неякісний ремонт шкільного перекриття. Батьки учнів кажуть, кілька років тому підрядник, якого найняла дирекція навчального закладу та місцева влада, неякісно відремонтував дах. Частину фронтонів залишив незакритою, а плиту перекриття над спортивним залом взагалі пошкодив. Відтоді занять там не проводять, а уроки фізкультури відбуваються у непристосованих приміщеннях. З обуреними батьками спілкувався журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар.

"Сьогодні була фізкультура. Ні, а що було у тебе? Читання, математика. А чому? Тому що фізкультуру немає де проводити", – обурюється мати школяра Марія Архіпцова. 

Мати першачка лютує, бо саме тут її син мав би займатися фізкультурою. Обшарпані стіни, грибок і тріщини на стелі. Спортивний зал уже кілька років в аварійному стані.

"У Калиті в нас одна школа, ми на роботу їздимо Київ – Бровари, на жаль, дитину везти на транспорті, який також ходить раз на годину, у нас немає можливості", – бідкається мати школяра Марія Архіпцева. 

Дирекція Калитянської школи вирішила: займатися фізичним вихованням учні повинні в цьому приміщенні.

"В травні місяці до мене подзвонила вихователька фізкультури і каже, вашій дитині на голову впав плафон", – розповідає мати постраждалого школяра Наталія Кожушко. 

Плафон від лампи впав на голову семирічного Данила, і це в класі, що не пристосований для занять фізкультури. Навесні цього року у школяра була розсічена рана на лобі.

"На мене впало прям на голову і кров текла велика. А потім дали серветку і ми закрили ту рану", – каже про прикрий випадок потерпілий Данило Кожушко. 

Після інциденту навчальний заклад знайшов ще одне приміщення схожого типу.

"Не зовсім облаштований він, а по-друге, трохи малуватий за площею", – каже про нове приміщення вчитель фізкультури Володимир Афонін.

Проблеми у школі в селищі Калита розпочалися ще в 2014 – тоді буревій зніс дах із навчального закладу. Директорка з місцевою владою взялися за ремонт. Найняли підрядника. Перекриття той зробив, щоправда, неякісно і ще й пошкодив горище над спортивним залом. А потім зник.

"Ненормально. Там теж недороблений дах над спортивною залою", – каже директорка Калитянської школи Антоніна Шпак.

Людський фактор і необачність. Саме так Антоніна Михайлівна характеризує поганий ремонт. За її словами, близько 230 дітей початкових класів залишилися без спортзалу.

Через дірки задуває краплями дощу або снігом. І як наслідок умови у спортзалі – не дуже.

Гроші на його ремонт є. Навесні цього року Калитянській школі виділили пів мільйона гривень із держбюджету. Але підготовка проєктної документації затягнулася. Бо як виявилося, пакет документів, що готує навчальний заклад, не влаштовує селищну раду.

"Директор школи взяла сама на себе повноваження, які брати не повинна. Це рівносильно тому, що я піду вчити дітей математики", – розповідає начальниця містобудування та архітектури Калитянської селищної ради Валентина Юрченко. 

За словами директорки Калитянської школи Антоніни Шпак, вона дуже вболіває за дітей, поспішала зробити все до 1 вересня на виділені 500 тисяч.

А тепер необхідна повна експертиза і нова проєктно-кошторисна документація, кажуть у селищній раді. Батьки вже хвилюються – якщо ті пів мільйона не використати, то після нового року вони повернуться до держбюджету, а діти знову залишаться з надією на спортзал.

"В таких умовах є велика загроза, що діти і далі можуть травмуватися, може і далі на дітей щось падати", – переживає батько школярки Євген Заїка. 

Мирослав Солонар, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Якщо відхилимо вибори в ОРДЛО, партнери звинуватять нас у зриві Мінських домовленостей – Хандогій
Наступний матеріал
Трубу прорвало-2: про що говорять у кабінеті директора ДБР – "Спостерігач"
Loading...

Стало відомо, який рівень знань в українських школярів

У школах столиці заборонили проведення платних заходів під час навчального процесу

Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл: що це означає

У Львові у вчительки виявили відкриту форму туберкульозу – що відомо

Школярів на Львівщині відправили на безстрокові канікули через зрив опалення

Одеський учитель з фізики став популярним ютуб-блогером: школярі та батьки дітей у захваті