Хасиди в Умані святкують другий день Нового 5780 року
Хасиди в Умані святкують другий день Нового 5780 року 5 канал

"Часом з марихуаною й ножами, але спокійно": як хасиди в Умані святкують другий день Нового 5780 року – репортаж

Читайте по-русски
Опісля вчорашніх святкувань з нагоди свята Рош а-Шана паломники відпочивали

Новий 5780 рік за єврейським календарем продовжують святкувати хасиди. Офіційно більш як 30 тисяч паломників прибуло до Умані, що на Черкащині. Саме там похований духовний наставник хасидів Цадик Нахман. Докладніше розповідає кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар. 

Опісля вчорашніх святкувань з нагоди свята Рош а-Шана паломники відпочивали. Молилися впродовж дня на вулицях, у помешканнях та навіть на дахах будинків. Сьогодні вони нічого не роблять, не фотографуються та відмовляються давати інтерв'ю.

Комунальники на противагу працюють не покладаючи рук, прибирають вулиці від листівок, пляшок та контейнерів для їжі.

"Цього року на вулицях сміття не так багато, уманська міська рада справляється з усіма проблемами. Цього року більш-менш усе добре", – розповідає один із комунальників.

Нині порядок у місті забезпечують пів тисячі українських поліцейських, на підмогу їм прибули два десятки ізраїльських правоохоронців. Наголошують: ситуація спокійна та контрольована, а незначні порушення відразу вирішуються. Поліцейські перебуватимуть в Умані до 3 жовтня, до завершення всіх святкувань. Саме ж відзначення Нового року за єврейським календарем триватиме до 1 жовтня.

"В плані криміногенної ситуації, то все досить спокійно. Ситуація контролюється практично повністю. Були незначні ситуації, пов'язані з крадіжками, і декілька хасидів були затримані за вживання марихуани".

Як повідомляв 5.UA, в Умань Черкаської області прибув зведений загін поліцейських для забезпечення громадського порядку та безпеки під час святкування Рош а-Шана.

Попередній матеріал
В Україні хочуть побудувати 5 сучасних сміттєпереробних заводів – скільки на це планують витратити часу
Наступний матеріал
Україна не проводитиме жодних розслідувань за наказами інших країн – Зеленський