Очищення пляжу в Одесі
Очищення пляжу в Одесі 5 канал

Биті пляшки та купа металобрухту: як одеські водолази розчищають пляжі та що дістають із дна

Читайте по-русски
У планах рятувальників – обстежити 40 пляжів міста

Купальний сезон не за горами. Щоби безпечно було засмагати на піску та плескатися у воді, в Одесі заходилися наводити лад на пляжах. Водолази обстежують морське дно, а на суші з металошукачами, болгарками та навіть буром шукають небезпечні предмети. Що було на дні морському, дізнавалася журналістка "5 каналу".Водолази занурюються у воду та за допомогою металошукачів обстежують морське дно в пошуках небезпечних речей. Цей пляж, "Дельфін", – найризикованіший, адже саме тут позаторік затонув танкер "Делфі". За 10 місяців корабель прибрали, але на згадку про нього залишилася купа металобрухту під водою. Вже за пів години на піску перші знахідки. Аби дістати деякі конструкції – водолази залучають спецтехніку.

"Відбійний молоток підводний, можна або свердлити, або розбивати їм велике каміння, це підводна болгарка, диск одягається алмазний і за допомогою приводу здійснює різання або каменю, або металу. Коли не можна обрізати, дістати або вирвати, ми розмиваємо, скільки можна, і обрізаємо під корінь, так би мовити", – розповідає водолаз-рятувальник Олександр Дмитрієв.

Витягнути ось цю металеву балку вдається лише за допомогою лебідки. Пірнання або купання поруч із таким металобрухтом може закінчитися для відпочивальника погано.

"Зверніть увагу на краї. Воно коли лежить, пісочок валяється і все заточує та заточує, все перетворюється на лезо бритви. Людина може так наступити – і колото-різана рана, дуже багато інфекції в цих речах, людина отримує зараження крові", – додає він.

Зазвичай на обстеження та прибирання морського дна одного пляжу у водолазів іде один-два дні. Але тут роботи тривають вже п'ятий день поспіль. І знахідки не припиняють дивувати.

"Найбільш дрібні речі збираємо вручну, по кишенях. Наші відпочивальники, жителі, люблять такі штучки-трояндочки кидати, дуже класна річ при тому, що перебувала 1,20 від берега", – наголошує керівник водолазних рятувально-водолазної служби Одеської міської ради Ігор Ічанський.

У планах – обстежити 40 пляжів міста. Однак навіть після цього запливати далеко відпочивальникам не рекомендують.

"Безпечна зона купання полягає в зріст людини – 180, тому цю зону обстежують дуже ретельно. Взагалі зона простягається до хвилеріза – це 50 метрів від кромки берега. Дуже легко травмувати кінцівки, особливо ніг. Саме тому прибережну частину досліджують дуже ретельно", – зазначає заступник начальника рятувально-водолазної служби Одеської міської ради Володимир Левицький.

І хоча погода в Одесі поки що не тішить теплом, а температура повітря ледь сягає дев'яти градусів вище нуля, водолази мають завершити перевірку комунальних пляжів до початку купального сезону, який стартує 1 травня.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса "5 канал"

Попередній матеріал
"Політика влади – це підрив обороноздатності країни", – генерал Забродський про домовленості щодо постачання зброї в Україну
Наступний матеріал
"Схеми" зафіксували, як "слуги народу" під час локдауну ресторани відвідували
Loading...

Провалилися під кригу: як київські поліцейські врятували трьох дітей, які тонули в озері

На березі Дніпра рятувальники провели масштабні тренування – включення

На Полтавщині надзвичайники разом із місцевими мешканцями врятували двох оленят, які провалилися під лід

У Києві на Оболоні горів ринок – що відомо

Лід тане, а рибалок не меншає: що спонукає відчайдухів виходити на кригу і реакція рятувальників

На Закарпатті другий тиждень шукають заблукалого туриста з Києва