Яма в селі
Яма в селі 5 канал

Будинок ледь не пішов під землю: у селі на Львівщині утворилося велике карстове провалля – подробиці

Читайте по-русски
Перший обвал у тій місцевості стався ще 50 років тому

Велетенське карстове провалля на Львівщині. Під землю пішла частина приватного подвір’я. У десятиметрову яму ледь не зсунувся будинок. Це вже не вперше, коли в селі Піски утворюються провалля, адже село розташоване на карстових пустотах. Чи є загроза подальшого зсуву – дізнавалася Марта Шикула. 

Велетенське провалля видно здалеку. Прірва завглибшки понад 10 метрів утворилася раптово та безшумно посеред ночі. Під землю ледь не пішов будинок, розташований лише за 10 кроків від вирви.

Коли частина подвір’я провалилася під землю – 65-річний господар спав у будинку. Першим провалля побачив його син, який уранці навідався до батька. За кілька годин яма значно розширилася.

"Я знав, що таке буде, так мало статися. Там яма робилася вже 4 роки. Помаленьку", – каже власник помешкання Володимир Гаврилів.

Господаря помешкання родичі одразу забрали до себе. Вони переконані, в будинку зараз небезпечно залишатися. Його від'єднали від газопостачання та електрики, щоб у разі ймовірного зсуву не стався вибух.

Перший обвал саме тут стався майже 50 років тому. Пані Надія, яка мешкає навпроти, з острахом пригадує – зсув ґрунту тоді був іще більший. Жінка боїться, щоби під землю не пішла і її хата.

"Ми вже раз пережили такий обвал. В 73-му році. То вже другий. А в 74-му тут, за горіхами, вже другий обвал. Хата обвалилася там зліва. Наша хата стоїть так, як на острові. Ріка. Тут були дослідження, що наша хата на річці стоїть", – каже жителька села Надія Жуковець.

Село Піски розташоване на карстових пустотах. Це не перший випадок велетенських зсувів ґрунту там. Раніше під землю провалилися два будинки. Особливо небезпечна центральна частина села. Навіть на проїжджій частині бачимо великі тріщини.

"Неподалік є кар'єри, в яких здійснювався видобуток вапняку. На даний момент не здійснюється. І можливо, воно провокує такі катаклізми. Може, є заборони щодо будівництва? Проводилися дослідження. Заборони, напевно, є. Тому що тут зона найбільш карстонебезпечна. Центр села найбільш", – розповіла староста села Любов Паук.

На будинку та довкола вирви фахівці розставили мітки. Впродовж кількох днів комісія з надзвичайних ситуацій стежитиме за проваллям та досліджуватиме причину зсуву.

"Мають геологи дослідити даний ґрунт, маємо 10 будинків, які маємо дослідити. Землю під ними і дорогу. Чи є небезпечним пересування по цій дорозі, зокрема через село", – каже голова Львівської районної адміністрації Христина Замула.

Коли стануть відомі висновки фахівців – поки невідомо. Комісія з надзвичайних ситуацій тільки зараз звертатиметься у відповідні інстанції, щоби провели дослідження та з’ясували, чи є небезпека, що під землю підуть довколишні будинки. А поки що чиновники впевнені – переселятися жителям сусідніх помешкань не потрібно.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Соромно за своїх колег" – Разумков відреагував на скандал з Тищенком
Наступний матеріал
"Це психологічна атака, яка розрахована на слабкість влади Зеленського": Турчинов про війська РФ біля українського кордону
Loading...

Знесення історичного особняка Уткіна в Києві: що відомо

У центрі Одеси обвалилася частина житлового будинку

Шість місяців після вибуху на Позняках: колишні мешканці прийшли попрощатися з будинком

Про адреси та умови: які "хрущовки" в Києві планують реконструювати

До власної квартири лише через вікно – багатоповерхівка тріщить по швах у Житомирі

"Речі з квартир почали викидати": мешканці зруйнованого будинку на Позняках прийшли до КМДА