Будинок Уткіна
Будинок Уткіна 5 канал

"Ні КМДА, ні Мінкульт не дозволяли": Кличко прокоментував знесення будинку Уткіна

  Читайте по-русски
  Винні у знесенні історичного будинку відповідатимуть перед законом, каже міський голова

  Дозволу на знесення будинку Уткіна в Києві не давали ані в КМДА, ані в Міністерстві культури чи ДАБІ. У цьому переконує чільник столиці Віталій Кличко. 

  "Ні Київська міська адміністрація, ні Міністерство культури, ні ДАБІ – ніхто не давав дозволів на знесення цього будинку. І тому зараз прокуратура веде кримінальну справу щодо знесення цієї будівлі", – цитує Кличка Радіо НВ.

  За словами міського голови, будинок перебував у нормальному стані. Водночас КМДА не завжди має можливість впливати на ситуацію з руйнуванням історичних будівель, адже ті перебувають у приватній власності.

  "Велика кількість цих пам’яток перебуває у приватній власності. Ми не можемо нічого з цим вдіяти, навіть штрафи не можемо виписати. Я тільки можу сказати декілька таких прикладів, які є. Будинок Сікорського. Вже листів я не знаю скільки направили до міністерства, і зустрічі робили також з Міністерством оборони, на балансі якого він перебуває. Він руйнується. Ми готові його відновити. Щодо Гостинного двору – та сама ситуація. Ми зарезервували гроші й готові його відновити. Але зараз якимось чином затягується процес", – пригадав він. 

  Нагадаємо, у Києві знесли 120-річну будинок купця Івана Уткіна, що неподалік Залізничного вокзалу. Він не мав охоронного статусу та не належав до культурної спадщини Києва. Забудовник, не погоджуючи проєкт із Мінкультом, пообіцяв відреставрувати будівлю, але, зрештою, зруйнував її. 

  Попередній матеріал
  В уряді посилили вимоги до надання житлових субсидій
  Наступний матеріал
  На Харківщині проходять масштабні антитерористичні навчання
  Loading...