ЗСУ
ЗСУ 5 канал

Бійці ЗСУ дали відсіч російським окупантам біля Попасної – репортаж

Читайте по-русски
Ситуація на цій ділянці фронту стабілізувалася

На сході окупанти поранили одного українського армійця. Від початку доби бойовики 14 разів відкривали вогонь. Зокрема, били з важких великокаліберних мінометів. Біля Попасної на Луганщині армійці дали відсіч диверсійно-розвідувальній групі окупантів. Скориставшись погодними умовами, вони намагалися підступитися ближче. Про злагодженість дій українського війська – кореспондентка "5 каналу" Вікторія Ковальова розкаже.

Вже кілька днів на Луганщині зберігається похмура погода. З настанням сутінків і майже до ранку дощить і туманно. Цим вирішили скористатися окупанти і здійснили спробу підійти ближче до позицій українських захисників.

Напередодні Богдан вартував на посту, коли в тепловізор помітив чужинців.

"Вони по посадці в кущах лізли. В чагарниках лізли. І я помітив два силуети. Три були ще за гілками. Зараз листки розпустилися, і вони були приховані троє. Але двох я чітко побачив", – згадує Богдан, військовослужбовець ЗСУ.

Попри другу ротацію на сході, це було бойове хрещення Богдана. Каже, ледь встиг зробити доповідь, як окупанти відкрили вогонь по його бійниці.

"Ти розумієш, що декілька сантиметрів, десятки сантиметрів і, можливо, я б це інтерв'ю уже не давав би. Страшно, але треба виконувати свій обов'язок. Очі бояться, а руки роблять", – каже чоловік.

"Було, так би мовити, не геть комфортно. Не можемо знати, скільки їх було і яка в них була мета. Чи просто підійти до нас і сказати: "Вітаємо, ось ми", чи насправді щось робити", – каже Максим, військовослужбовець ЗСУ.

Загроза втратити позиції була надто велика. Тож українські захисники теж взяли в руки зброю.

"Вони могли б зайти правіше за посадку, оточити нас. Відкрити вогонь уже. Навіть якби підкріплення підбігло б, вони могли б їх перестріляти", – говорить Богдан, військовослужбовець ЗСУ.

"Відповідальність є велика, але що відчувати, якщо треба просто брати і працювати! І все! Якщо злагодженість дій, і ніхто не плутається під ногами. І роблять те, що наказують командири, все тоді виконується абсолютно без пригод", – говорить Максим, військовослужбовець ЗСУ.

За діями окупантів армійці визначили, що у складі диверсійної групи були професійні військові.

"Пішли скритно, підійшли буквально на 70 метрів до нас. Відлежалися, поки ми стріляли, і розуміли, що нема сенсу і треба тікати. Якщо ми не будемо давати відсіч, то вони сюди прийдуть і відберуть ці позиції", – каже Олександр, військовослужбовець ЗСУ.

Після відсічі українського війська ситуація на цій ділянці фронту стабілізувалася. Вже другу добу ворожа зброя тут мовчить.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
На Черкащині мешканці сіл вимагають поновити роботу автобусних маршрутів – сюжет
Наступний матеріал
Друга хвиля зараження коронавірусом у ВР: як працюватимуть депутати – сюжет
Loading...

Окупанти засипають українську землю забороненими протипіхотними мінами – ситуація на Луганщині

День піхоти в Україні: як живуть "трударі війни" на "нулі" – репортаж

На Донбасі внаслідок обстрілів поранено українського військового

"Поля кишать російськими окупантами": що відбувається у прифронтовій Мар'їнці – репортаж

Пішла в хід артилерія та міномети: російські окупанти активізувалися біля Попасної – репортаж

"Окупант спахує землю мінами та снарядами": бійці ЗСУ про ситуацію біля Оріхового – репортаж