будинок
будинок 5 канал

"АТОвці – то ризикові люди": як демобілізовані військові організували власний бізнес на Львівщині

Читайте по-русски
Бригада АТОвців-будівельників складається з 10 людей

Розвідники, десантники, піхотинці та нацгвардійці. Ці хлопці на початку бойових дій на сході України стали за захист держави. Тепер так само завзято прагнуть створити власний бізнес.

"В нас було багато ідей, вирішували різні питання, хотіли ветеранське таксі робити, чи інші ветеранські теми, щоб між собою більше комунікувати і мати якісь можливості, разом працювати. Учасники АТО ризикові люди, з ними можна все пробувати", – каже демобілізований військовослужбовець Національної гвардії України Віталій Березовський. 

Врешті вирішили гуртом зводити дерев'яні будиночки з панорамними вікнами. У будівництво першого помешкання атовці вклали власні гроші, а звели його на землі, яку виділила держава за участь у бойових діях.

"Всі, хто тут працює, це учасники АТО. Мають ордени та медалі. Є інваліди. Сьогодні ми працюємо за рахунок власних коштів. Позвільнялися, отримали вихідну допомогу, на неї ми закупили обладнання, взяли в оренду цех і виробляємо бруси для цих будинків", – розповідає голова спілки воїнів АТО Солонківської ОТГ Ігор Чикін. 

Бригада АТОвців-будівельників складається з 10 людей. З досвідом роботи на будівництві лише один майстер. Решта навчаються під час роботи.

"Ми на сході трохи навчилися будувати. Ми там і копали, і будували. Тут є людина, яка розуміється на тому. Всі інші до нього, помагали, навчилися клеїти правильно", – каже військовослужбовець Сергій Віхоть. 

будинок
будинок5 канал

На війні хлопці навчилися бути один для одного підтримкою. Це і спонукало зайнятися їхньою спільною справою та допомогти з працевлаштуванням іншим побратимам.

АТОвці-будівельники назбирали замовлення на вісім таких будиночків. Половину з них зводитимуть у Карпатах. Утім найбільша мрія бригади – щоб у таких помешканнях жили всі військовослужбовці, які повертаються з війни.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Потужний вибух пролунав у столиці Лівану – вражаюче відео (оновлено)
Наступний матеріал
Вибухова хвиля сягнула Кіпру: що наразі відомо про страшну детонацію в Бейруті
Loading...

"Якийсь неспокій на душі": як оборонці Світлодарської дуги ставляться до перемир'я та що розповіли

За роки війни на Донбасі Україна втратила 72 військовослужбовців ССО

У Запоріжжі попрощалися з бійцем "Азову", який помер після жорстокого побиття – сюжет

В Україні відзначають День Сил спеціальних операцій – чим особливі

Ситуація на фронті: російські окупанти підвозять матеріали і боєприпаси – репортаж

"Де ти, гнида, був, коли моєму сину ламали пальці": батько загиблого воїна Журавля прокляв Зеленського і його оточення