День Сил спеціальних операцій відзначають в Україні. Завдання спецпризначенців – антитерористичні операції, рейди в тил противника, звільнення заручників. ССОвців вважають елітним підрозділом війська.
Оприлюднити те, що зробили Сили спеціальних операцій, закон дозволяє лише за певний час. Іноді ця цифра досягає 50 років.
У січні 2019-го указом глави держави в цих військах з'явилися емблема, символи і прапор. Так, девізом стали слова київського князя Святослава Хороброго "Іду на ви", а на емблемі зображено вовкулаку. Торік улітку спецпризначенці першими серед інших видів військ ЗСУ досягли сумісності з НАТО й отримали сертифікацію від альянсу на участь в операціях сил швидкого реагування.
Серед успішних операцій у зоні бойових дій за участю нинішніх бійців ССО, зокрема, було і захоплення в полон ексзенітника терористичної "ДНР" та свідка у справі про збиття пасажирського літака МН-17 Володимира Цемаха.
Водночас із Днем Сил спеціальних операції привітав бійців і президент Володимир Зеленський.
"Про ваші подвиги не говорять відкрито, проте ми всі впевнені у високому рівні вашої підготовки, незламності духу, сміливості та рішучості", – сказав зеленський.
Він також вшанував пам'ять захисників-спецпризначенців, які полягли в боях на Донбасі.
Довідка. Сили спеціальних операцій – окремий вид Збройних сил, який складається з добре навчених та мотивованих військових, здатних вести підривну діяльність у тилу ворога, організовувати партизанську боротьбу на окупованих територіях, звільняти або захоплювати важливих заручників.