ООС
ООС 5 канал

"Якийсь неспокій на душі": як оборонці Світлодарської дуги ставляться до перемир'я та що розповіли

Читайте по-русски
Нині армійці стежать за ворогом лише у прилади спостереження

Заїжджаємо на позиції на Світлодарській дузі. Дорогою зустрічаємо кілька екіпажів моніторингової місії ОБСЄ. Після початку "режиму тиші" їхня кількість у безпосередній близькості до лінії фронту значно збільшилася. Вони не лише патрулюють, але й регулярно здійснюють обльоти безпілотником уздовж лінії фронту. За три доби перемир'я патрулі зафіксували вже понад сотню порушень з боку російсько-окупаційних військ. Відстежуючи такі звіти ОБСЄ, українські армійці зазначають: віри у довготривалу "тишу" немає.

"Поки ситуація нормальна, але думаємо, що будуть загострення. Тому що вони просто так не можуть сидіти на місці. Віри в перемир'я немає, воно нічого доброго за собою не понесе. Ми це знаємо, бо вже неодноразово це підтверджувалося", – каже військовослужбовець "Мамонт".

Піхотинці не довіряють ворогу ще й через те, що у переддень всеосяжного "режиму тиші", коли всі готувалися до припинення вогню, російсько-окупаційні війська вдарили по позиціях армійців із заборонених мінометів.

"Ми бачимо фрагмент, хвостовик від міни. Летіло це напередодні так званого перемир'я. Закінчення вогню повинно було бути. 152-міліметрові снаряди, працювали 120-ті міни і працювали 80-ті", – розповів армієць Дмитро.

У загальній кількості тоді на українські позиції прилетіли понад десяток снарядів.

"Контузило нашого бійця, але слава богу, залишився живим. Все буде добре з ним", – каже Дмитро.

Після оголошеного перемир'я ворожа зброя на цій ділянці фронту стихла. Бойовики вже третю добу тут не відкривають вогонь.

"Зараз так більш-менш затихли. Уночі не видно, не шастають. Займаємось більше обороною, наглядаємо за ворогом", – зауважує боєць "Скарб".

"Якийсь неспокій на душі деколи, що не може так бути, що щось готується масштабне", – вважає "Мамонт".

Разом із піхотинцями на взводних опорних пунктах перебувають і спостерігачі. Утім командири зазначають: вони прибули ще й для того, щоби пояснювати бійцям усі умови перемир'я.

"Вони абсолютно не вклинюються у вертикаль влади, яка є. Це командири взводу, командири, командири батальйону і так далі. Вони не віддають ніяких ні розпоряджень, ні наказів. Вони просто прибули для роз'яснення", – пояснив військовий Джеміль.

Пояснили армійцям і те, що вони таки можуть використовувати безпілотники, але винятково над своїми позиціями. Польоти в бік російсько-окупаційних військ – заборонені.

"Завдяки БПЛА ми могли бачити наскільки противник поводить себе на займаних ним позиціях. Тобто наскільки активно він проводить інженерні роботи, як він покращує своє тактичне положення відносно нас", – зазначив Роман.

Нині ж армійці стежать за ворогом лише у прилади спостереження.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Українське МЗС прокоментувало затримання російських бойовиків у Білорусі
Наступний матеріал
"Земляни" 2020! Дивитись усім телемарафон!": запуск марсоходу Perseverance – трансляція українською
Loading...

Як минає "режим тиші" на сході України і хто очолить українську делегацію в ТКГ – "Інфовечір"

Підступна "тиша": біля Новолуганського окупанти вгатили з гранатомета

Україна втратила більш як рік, граючи за російським сценарієм – Костянтин Єлісєєв

Зеленський: "Дотримання перемир'я на непідконтрольній території залежить від Росії"

Епіфаній прокоментував домовленості ТКГ щодо припинення вогню на Донбасі

ОБСЄ повідомила про 111 порушень "режиму тиші" на Донбасі за першу добу перемир'я