ТКГ
ТКГ 5 канал

"Без розвідки – ми будемо сліпі": як відреагувало суспільство на рішення ТГК

Читайте по-русски
Під забороною – будь-який вогонь, зокрема і снайперський, наступальні та розвідувально-диверсійні операції

Мир з понеділка. В режимі онлайн Тристороння контактна група узгодила цілковите припинення вогню з першої хвилини 27 липня.

Отже під забороною – будь-який вогонь, зокрема і снайперський, наступальні та розвідувально-диверсійні операції. Під табу – усі літальні апарати, а отже і безпілотники. Не дозволяється розміщувати важке озброєння в населених пунктах, особливо поблизу шкіл, лікарень та дитсадків. А за порушення режиму – дисциплінарне покарання. Вогонь у відповідь – тільки за наказом. І про це має бути повідомлена Тристороння контактна група. "Радісною" новину в дописі в соцмережах назвав і скандальний ексрадник секретаря РНБО Сергій Сівохо.

"Сподіваюся, вони не залишаться тільки на папері", – написав Сівохо. 

Радості не поділяє морський піхотинець Олексій Годзенко. Те, що входить до поняття наступальна операція, називає закручуванням гайок.

Скептично перемир'я сприйняв донецький блогер Денис Казанський. Він представляє ОРДЛО у Тристоронній контактній групі з боку України.

"Таких "остаточних" перемир'їв було підписано приблизно 100 500 – і все з відомим результатом. Наприклад, попереднє було домовлено рік тому – з опівночі 21 липня 2019 року", – сказав журналіст і представник Донецька ТКГ Денис Казанський. 

Не в захваті від перемир'я на таких умовах і у ветеранській спільноті. Тим паче, напередодні масштабних навчань, які затіяла Росія поблизу наших кордонів.

"Зараз у нас буде "Кавказ-2020", у нас на кордоні, і вони домовилися, що ми забороняємо самі собі проводити розвідку, пускати безпілотні апарати. В результаті ми будемо сліпі", – переконаний співзасновник громадського об'єднання "Рух опору капітуляції" Мирослав Гай. 

Заборона розвідувальних дій вплине на обороноздатність українських військових – визнають і в Раді нацбезпеки й оборони.

"Якщо командир будь-якого рівня не проводитиме розвідки по лінії переднього краю, він буде сліпий і глухий і не зможе нічого вдіяти. Київ погодився. А ми розуміємо, що є тактика, а є стратегія. Питання збереження життя військовослужбовця, починаючи від командира відділення, закінчуючи командиром бригади і вище – полягає в тому щоби утримати свою позицію і не допустити загибелі військовослужбовця. Ми нічого не порушуємо", – заявив заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос. 

"Після того трагічного випадку, коли російська сторона розстріляла екіпіровану групу, що рятувала пораненого, що однозначно є воєнним злочином, говорити про те, що вдасться утримати режим тиші на лінії фронту, дуже складно", – переконаний представник України в ТКГ Роман Безсмертний.

Бо немає дієвого механізму контролю режиму тиші з боку агресора та притягнення його до відповідальності, зазначає Роман Безсмертний. Ситуацію не змінюють і нові домовленості.

"В умовах, коли російська сторона сьогодні нарощує присутність і озброєнь, і боєприпасів, гарантувати, що Росія не зможе використати цей режим тиші для того, щоби розпочати активні бойові дії, ніхто не може", – вважає Роман Безсмертний.

Олена Соловйова, Ірина Шевченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Кілька днів помирав у "сірій зоні": на Дніпропетровщині попрощалися із Ярославом Журавлем
Наступний матеріал
Ветеран АТО розповів, навіщо владі могли знадобитися списки армійців-майданівців
Loading...

Україна в ТКГ передала списки для обміну полоненими

Казанський розповів про істерику РФ на переговорах у політичній підгрупі ТКГ – подробиці

Зеленський очікує рішення учасників "Мінська" про повне припинення вогню

Україна вимагає повністю відновити діяльність українських законів у ОРДЛО та провести інвентаризацію

Нарешті став лунати голос переселенців – представник України в ТКГ про її оновлення

Україна готова відкрити два нових КПВВ на Донбасі