ОБСЄ
ОБСЄ 5 канал

Підсумки роботи ТКГ: в ОБСЄ перерахували необхідні заходи для дотримання "режиму тиші"

Читайте по-русски
В ОБСЄ сподіваються, що це "принесе більше спокою населенню"

Спецпредставник голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі посол Гайді Ґрау перерахувала додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню на Донбасі, про які домовилися напередодні учасники ТКГ. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на сайт ОБСЄ.

Згідно з інформацією, Ґрау зазначила, що заходами з підтримки припинення вогню з 27 липня є:

  • заборона на наступальні і розвідувально-диверсійні дії, на використання будь-яких видів летального озброєння;
  • заборона на застосування вогню, включаючи снайперський;
  • заборона на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та околицях (передусім на об'єктах цивільної інфраструктури – школи, дитсадки, лікарні тощо);
  • ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ;
  • створення і залучення координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК;
  • вогонь у відповідь (у разі наступальних дій) допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий "за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм".

Наголошується, що ці заходи "не можуть бути повністю чи частково дезавуйовані ніякими іншими наказами, зокрема секретними".

"Сподіваюся, що підтверджені заходи принесуть довгоочікувану тишу в зону конфлікту і більше спокою цивільному населенню", – звернулася Ґрау.

Нагадаємо, на засіданні ТКГ домовилися про цілковите припинення вогню на Донбасі. Відповідні заходи погоджені Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.

Попередній матеріал
Мав судимість: у поліції назвали ім'я нападника в Полтаві та його мотиви – фото (доповнено)
Наступний матеріал
Російські окупанти у Криму чинять судилище над Джемілєвим і Чубаровим – Полозов
Loading...