Загиблий боєць ООС Віктор Гурняк
Загиблий боєць ООС Віктор Гурняк 5 канал

44-та артилерійська бригада ЗСУ повернулася із зони ООС – як зустрічали бійців у рідному Тернополі

Читайте по-русски
Урочистим маршем бійці пройшлися центральними вулицями Тернополя

Понад півтори тисячі військовослужбовців урочистим маршем пройшлися вулицями Тернополя. Так відзначила повернення з війни додому 44-та артилерійська бригада Збройних сил. Армійців зустрічала і знімальна група "5 каналу".

Під звуки військового оркестру та з хлібом-сіллю. Так на залізничному вокзалі Тернополя військовослужбовців 44-ї артилерійської бригади зустрічають рідні та побратими.

Тетяна Банкет обіймає сина Юрія після пів року розлуки: "Тяжко говорити. Сльози радості. Синові 22 роки. У лютому закінчується контракт, 3 роки відслужив. Другий раз. Спочатку в зоні АТО, тепер зона ООС".

Армієць розповідає, зі сходу повернувся не сам. До дому привіз нового члена родини.

"Враження словами не передати. Найголовніший подарунок – то наш песик Арчі. Він приїхав із зони ООС. Він там народився, він там був зі мною 5 місяців", – каже хлопець.

44 артилерійська бригада ЗСУ повернулася із зони ООС
44 артилерійська бригада ЗСУ повернулася із зони ООС5 канал

З поверненням зі сходу військовослужбовців 44-ї артилерійської бригади привітали і містяни. Урочистим маршем бійці пройшлися центральними вулицями міста.

Курсанти тернопільського військового коледжу розгорнули 30-метровий державний прапор. Далі військові рушили до монумента загиблим воїнам, щоб покласти квіти та віддати шану побратимам. Серед тих, хто не повернувся з передової, – син Петра Гурняка. Армієць загинув ще на початку бойових дій 2014-го.

"Я гордий за те, що вони охороняли нашу державу. Щемно через те, що багато молодих людей, у тому числі мій син, віддали життя за Тернопіль, за Батьківщину", – каже чоловік.

Цього разу до місця постійної дислокації військовий підрозділ повернувся без втрат особового складу.

Командир бригади Сергій Баранов говорить: "Ми були рік на сході. Слава Богу цю ротацію у нас немає бойових втрат взагалі. До виконання бойових завдань підрозділи не залучалися. Ми брали участь тільки в демонстраційних діях і чергували у зонах відведення".

Попереду в армійців відпустка. Після бойового злагодження вони знову будуть готові до виконання бойових завдань.

Тереза Костецька, Олена Вербицька, "5 канал"

Попередній матеріал
Обстріли на Донбасі: противник гатив 9 разів, поранено трьох армійців ЗСУ
Наступний матеріал
Очільник ОБСЄ приїде до Станиці Луганської – яка причина