Сергій Стерненко
Сергій Стерненко 5 канал

Зміна запобіжного заходу Сергію Стерненку – як пройшло судове засідання

Читайте по-русски
Адвокати зауважують, що на момент вироку в Сергія був інший запобіжний захід

Одеський апеляційний суд відпустив Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт. 23 лютого Приморський суд Одеси засудив його до 7 років позбавлення волі, так само як іншого фігуранта справи – Руслана Демчука. На час оскарження вироку обидва перебували в СІЗО. На цей час саме припала акція протесту з фарбуванням і розбиттям шибок у будівлі Офісу Президента 20-го березня, на день народження Стерненка. На Банковій такі протести назвали неприпустимими, але за ними таки послідувало пом'якшення у вигляді сьогоднішнього рішення. І Стерненко, і Демчук – до 9-го червня мають перебувати не за гратами, а вдома – з обов'язковим носінням електроного браслета. Подробиці знає журналістка "5 каналу" Ольга Дунська.

На лаві підсудних – громадські активісти Сергій Стерненко та Руслан Демчук.

На початку засідання адвокати подають клопотання – дозволити своїм підзахисним змінити скляний бокс на місце поруч і запровадити онлайн трансляцію. Перше прохання – задовольняють, у другому – відмова. Втім головне для адвокатів – змінити запобіжний захід із тримання у СІЗО. Підтримати громадських діячів приїхали 4 народних обранці – Яна Зінкевич, Соломія Бобровська, Лада Булах та Роман Лозинський.

"Порушується ряд прав свободи пересування, конституційних прав тому, що вирок не набув дії. Готовність взяти їх на поруки, гарантувати їх доброчесне виконання процесуальних обов'язків як й було раніше висловили 27 народних депутатів", – зазначив поручитель Сергія Стерненка в іншому провадженні, народний депутат України Роман Лозинський.

Адвокати зауважили, на момент вироку в Сергія був інший запобіжний захід – застава у розмірі 60 тисяч гривень, однак суддя в тексті самостійно вирішив його змінити на СІЗО. Захисники називають це порушенням:

"Суд першої інстанції суддя Попревич посадив судову систему на певний юридичний шпагат: з одного боку тримання негайно, в іншому – вирок набирає сили після апеляції", – зазначив адвокат Стерненка Вадим Оксюта.

Прокуратура ж іншої думки, кажуть, жодних порушень немає, крім того, обвинувачення теж підтримувало перебування активістів у СІЗО.

"Прямої заборони щодо виконання рішення про взяття під варту по суті не існує. Прокурором також зазначалось у своїх вимогах щодо призначеного покарання окрема вимога щодо взяття під варту", – вказує прокурорка Одеської обласної прокуратури Ганна Коломийчук.

Після нарадчої суддя вирішує змінити запобіжний захід обом активістам на цілодобовий домашній арешт до 9 червня.

"Негайно доставити обвинуваченого Стерненка до місця проживання зазначеною, після чого звільнити з-під варти. Носити електронний пристрій контролю", – зазначила суддя Емілія Кадегроб.

Сам Сергій рішення прокоментував так:

"Суддя Попревич, коли відправив мене до в'язниці, одночасно виконав роль прокурора. Тільки прокурор має право і ініціативи щодо зміни запобіжного заходу на більш тяжкий. В даному випадку суд мав відмовитись застосовувати будь-який запобіжний захід, щодо мене. Однак застосував домашній арешт. Але це все одно краще, ніж перебування в в'язниці", – каже засуджений Сергій Стерненко.

На час цілодобового арешту Руслан Демчук та Сергій Стерненко залишатимуться в Одесі.

Вже по суті розгляд апеляції має розпочатися 16 квітня. Адвокати оскаржують вирок Приморського суду, згідно з яким Сергія Стерненка та Руслана Демчука засудили на 7 років та 3 місяці з частковою конфіскацією майна у справі про зберігання зброї, розбій та викрадення Сергія Щербича – депутата і колишнього керівника місцевого осередку проросійської партії Родина в 2015 році.

Ольга Дунська, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Лікарі у спецкостюмах та зі щитками: як лікують вагітних з COVID-19 у київській лікарні
Наступний матеріал
Купувати онлайн потрібно з розумом – як правильно шопитись в умовах карантину
Loading...

Арешт учасників протесту на Банковій: що розповідають підозрювані – сюжет

На акції протесту під Офісом президента працювали провокатори і велася PR-кампанія для МВС – Лапін

Нацистські символи на будівлю ОПУ нанесли вже після акції на підтримку Стерненка – поліція

"Збій дала режисура влади": політичний експерт про акцію на підтримку Стерненка під Офісом президента

На позачерговому засіданні ВР нардепи розглянуть постанову щодо дій мітингувальників під ОП

"Аваков показав Зеленському, як він може захищати і не захищати": блогер про події на Банковій