Мітинг під Офісом президента
Мітинг під Офісом президента 5.ua

Арешт учасників протесту на Банковій: що розповідають підозрювані – сюжет

Читайте по-русски
Учасникам акції під домашнім арештом перебувати щонайменше до 23 травня

Домашній арешт відчувається майже, як локдаун. Тільки ще суворіший. І попереду суди і можливий обвинувальний вирок. П'ятьом учасникам протесту під Офісом Президента України на підтримку ув'язненого Сергія Стерненка обрали запобіжні заходи. Вони мають цілодобово перебувати вдома. Журналістка "5 каналу" напросилася у гості до кількох підозрюваних, щоби дізнатися подробиці життя під домашнім арештом. 

Роман Ратушний  – один з тих, кому Печерський суд обрав запобіжний захід після протесту на Банковій, вітає знімальну групу "5 каналу" у себе вдома. Прокуратура закидає Ратушному хуліганство. За рішенням суду він має перебувати вдома та носити електронний засіб контролю. Заряду, так званого, браслету мало би вистачати на 12 годин. Втім підозрюваний не може відійти від розетки більше, ніж на годину, а прогулянка з кімнати до кухні може призвести до перевірки поліцією.

"Браслет живе своїм життям. Навіть якщо я виходжу на кухню – він показує що я покинув периметр, починає вібрувати. Навіть якщо я знаходжуся тут він починає три рази вібрувати і починає горіти індикатор зони", – розповідає голова ініціативи "Захистимо Протасів Яр", підозрюваний Роман Ратушний.

Та й прийняти душ – ще той квест, розповідає підозрюваний. Ратушний переконує, що навіть попри те, що він не виходить за дозволений периметр, правоохоронці часто навідуються та телефонують.

"Мають ходити один раз на день, має ходити дільничий. Він власне і ходить. Крім дільничого намагаються розважатися і ГНПУ",  – додає Ратушний.

Через домашній арешт підозрюваному доведеться пропустити чимало судових засідань у справах Протасового Яру. Ратушний впевнений, що це і є головна причина запобіжного заходу для нього.

"У мене основна робота – це адвокаційна діяльність по Протасовому Яру. Мені за це моя громада платить гроші. По Протасовому Яру у нас 11 процесів. Жоден з них, я так розумію, мені не дадуть відвідати. Я думаю, що саме з цією метою мене на домашній арешт і посадили",  –  наголошує Роман Ратушний.

Інший підозрюваний, до якого прийшла у гості знімальна група, Сергій Філімонов. Ветеран АТО та лідер руху "Гонор" нині теж перебуває під домашнім арештом. Слідство вважає, що фаєр – це зброя.

"Фаєр – це зброя для нанесення тілесних ушкоджень? Нуууу. Я вибачаюся, але думаю, що всім зрозуміло, що повний брєд. І це робиться спеціально, щоб закрити рота", – відмічає лідер руху "Гонор", підозрюваний Сергій Філімонов.

Два місяці Сергій зобов'язаний залишатися вдома. Це вплине і на роботу, і на громадську діяльність, пояснює Філімонов.

"Зараз багато кому буде важко з локдауном. На фоні інших я не буду жалітися. З голоду я точно не пропаду. Мені набагато прикріше, що я не можу приймати участь у акціях, які будуть відбуватися, не зможу прийняти участь в організації",  – додає Філімонов.

Але і в незручностях домашнього арешту, Сергій Філімонов знайшов позитив.

"Перші два дні я цим насолоджуюся. Мені всього вистачає. Я приділяю увагу сину і дружині", – акцентує увагу лідер руху "Гонор".

Поки Сергій вдома, його адвокат працює. Масі Наєм переконаний, що доказів вини Філімонова немає, причин тримати його під арештом також.

"З ризиків: що він може спотворити докази. Які докази? Фаєр? Вони забрали. Офіс будівлі президента? Ні. Двері він не пошкоджував. Відтак які докази він може знищити? Якби суди працювали по закону і якщо вони будуть працювати по закону – ми оскаржимо цю підозру. Якщо суди не будуть працювати по закону – мені здається, що така сама історія, як і в Сергія Стерненка", – повідомляє адвокат Масі Наєм.

Загалом після протесту на Банковій МВС заявили про 9, за ознаками одягу, можливо, підозрюваних. Серед них: Олексій Білковський, Владислав Стафійчук, Олег Кабезький, Ігор Поташенков, Вадим Адамов та Денис Міщенко. П'ятьом загрожує ув'язнення. Печерський суд залишив учасників акції під домашнім арештом щонайменше до 23 травня. Усі підозрювані оскаржуватимуть це рішення в апеляційному суді, адже винними вони себе не визнають.

Валерія Павленко та Валентин Стрельцов "5 канал"

Попередній матеріал
Про Україну та пандемію: про що говорив Папа Римський у Великодній промові
Наступний матеріал
На вугільній шахті у Волинській області обірвався ліфт, є потерпілі
Loading...

Цього тижня суд розгляне обрання запобіжного заходу Тупицькому

Апеляційний суд залишив Антоненка за ґратами

В Одесі суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у викраденні 20-річного юнака

Семена Семенченка відправили під варту до 24 травня – як тривало засідання з обрання запобіжного заходу екснардепу

Розтрата 8 млрд: ще одній топпосадовиці "ПриватБанку" обрали запобіжний захід

Броварський суд випустив під домашній арешт колишнього правоохоронця, який збив матір з донькою