Північно-кримський канал
Північно-кримський канал Радіо Свобода

"Вода для Криму": Жебрівський пояснив, як РФ намагається дотиснути Україну

Причиною свавілля росіян в Азовському регіоні екс-очільник Донецької ВЦА називає відсутність військового флоту на цій території

Колишній очільник Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський пояснив, чого домагається Росія блокуванням Азовського моря. Зокрема, він переконаний, що такими діями Кремль прагне тиснути на Україну і зрештою отримати водопостачання для анексованого Криму, передає "112 Україна"

"Путін таким чином хоче натиснути на Україну, щоб отримати, найперше, воду для Криму. Міст вони який-не-який збудували, транспорт ходить, через рік-два будуть залізничні колії, але основна проблема – це вода. І зрозуміло, що Путін чинить такий тиск, блокуючи Маріуполь, Бердянськ, особливо болюче б’є по Маріуполю і Донецькій області, тому що там працює завод ім. Ілліча, завод "Азовсталь", інші підприємства", – зазначає Жебрівський.

Він додає: "Спочатку, коли будували міст, були змушені зменшити тоннажність суден, які проходять, бо деякі судна, які йшли перед так званим Кримським мостом, знімали щоглу, щоб пройти під цим мостом. А сьогодні вони фактично зупиняють усі кораблі".

Екс-голова Донецької ВЦА зазначає: виникла потреба у військовому супроводі торговельних суден, а також підтримка міжнародних партнерів.

"Через це в України є проблема з приводу того, що немає в нас там військового флоту. В нас є деякі катери броньовані. Я думаю, нам треба звертатися до міжнародників, ті самі США на наступний фінансовий рік виділили 250 млн доларів на фінансову допомогу. Я думаю, що ми насамперед маємо супроводжувати торговельні судна, які йдуть у порти "Маріуполь" і "Бердянськ", нам саме потрібні бронекатери та інша техніка, щоб забезпечити військовий супровід", – наголосив Жебрівський.

Нагадаємо, в червні в МінТОТ заявили: окупований Росією Крим повністю засихає через нестачу води. Зокрема, понад 70% раніше нормальної рослинності повністю висихає. 

В ефірі "5 каналу" ситуацію прокоментував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука. Він розповів про декілька варіантів дій України та висловив власну позицію: "Я би сказав, хай конають, але я держслужбовець". 

Дивіться також фотогалерею: 

Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО

крим, засуха, ґрунт
/
крим, засуха, ґрунт
крим, без води, засуха, кран
/
крим, без води, засуха, кран
Крим без води, засуха
/
Крим без води, засуха
крим, засуха, поле
/
крим, засуха, поле
крим, засуха
/
крим, засуха
крим, засуха, поле, маки
/
крим, засуха, поле, маки
крим, засуха, поле, трактор
/
крим, засуха, поле, трактор
крим, засуха, рослини
/
крим, засуха, рослини
крим, засуха, рослини, поле
/
крим, засуха, рослини, поле

Попередній матеріал
Сотні ящиків із боєприпасами та снарядами: СММ ОБСЄ зафіксувала скупчення важкої зброї на окупованих територіях
Наступний матеріал
У незвичному місці: в Одесі "оселилася" вітражна скульптура кота, як частина проекту – фото
Loading...