Курт Волкер
Курт Волкер Фото dpa

"Жахливий документ": Волкер припустив, як могли з'явитися "12 кроків" Мюнхенського плану

  Читайте по-русски
  Дипломат зазначив, що цей план викликав дуже швидку та жорстку критику з боку великої кількості тих, хто знається на українському питанні

  Колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер назвав опублікованний в Мюнхені план "12 кроків до більшої безпеки в Україні" жахливим документом. Про це Волкер заявив в інтерв'ю "Європейській правді".

  "Так, я читав цей план. І попри всю мою повагу до мого друга Вольфганга Ішингера, це жахливий документ", – наголосив Волкер.

  Він каже, що не розуміє, як цей документ міг з'явитися, і був дуже здивований деякими підписами під ним.

  "Але знаючи частину цих людей, я можу припустити, що вони не розуміли справжній сенс того, що підписали. Адже там є пункти, що звучать логічно, але є і ті, що є вкрай неприпустимими. І через брак розуміння української теми вони не усвідомили, що не так", – вважає дипломат.

  Волкер додав, що цей документ взагалі не згадує про те, що Росія не виконує Мінські домовленості, що на Донбасі є російські війська і їх звідти не виводять, що Росія не забирає своє важке озброєння, не дотримується перемир'я, не ліквідовує незаконні збройні формування.

  І хоча все це не зроблене, вони знаходять сміливість стверджувати, що зовнішні гравці, включаючи Росію, мають право голосу щодо майбутнього політичного устрою України? Та це ж абсолютно неприйнятно!

  Дипломат зазначив, що цей план викликав дуже швидку та жорстку критику з боку великої кількості тих, хто знається на українському питанні. Однак він не виключив, що ті, хто його підписали, ще повернуться до ідей, викладених у ньому.

  "Я думаю, що цей документ помер під час Мюнхенської конференції. Я дуже на це сподіваюся. (Розмова відбувалася ще до повернення "плану" на сайт конференції)… Але за моїми оцінками, добра половина тих, хто його підписав, за ці дні зрозуміли, яку помилку вони зробили", – зазначив він.

  Як повідомляв 5.UA, 12 кроків на шляху до посилення безпеки в Україні представила Група лідерів з питань євроатлантичної безпеки.

  Однак керівництво Мюнхенської конференції не визнало план офіційним та видалило з сайту конференції. Одразу після оприлюднення Мюнхенський план розкритикувала Атлантична рада США. Там заявили, що документ представляє російську точку зору. Україна також його відкинула.

  МЗС України своєю чергою заявило, що тези в озвученому документі не відповідають офіційній позиції України.

  Попередній матеріал
  "Нарешті на суші": на лайнері Diamond Princess закінчився карантин
  Наступний матеріал
  Уночі біля Лебединського російські найманці 40 хвилин обстрілювали українські позиції – Міноборони
  Loading...

  Єлісєєв про "12 кроків до миру", нацплатформу примирення та обстріли на Донбасі – "ІнфоДень"

  "В очах Путіна є тільки три літери – КДБ" – Климпуш-Цинцадзе нагадала Зеленському, ким є російський лідер

  30 зустрічей Порошенка в Мюнхені: обговорювали продовження санкцій проти Росії, миротворців ООН і вступ України до НАТО

  "Мюнхенський план" знову з'явився на сайті конференції – що пропонують для України

  Порошенко: "Альтернативи Мінську немає – це доводить відсутність стратегії нової влади щодо завершення війни"

  Мюнхенська безпекова конференція: заяви для ЗМІ Петра Порошенка – завершено