НАБУ
НАБУ Фото НАБУ

Корупційні схеми із землею в Одесі: НАБУ повідомило про підозру 16 особам

Читайте по-русски
Деякі з підозрюваних, зокрема керівник злочинної організації, переховуються за межами України

Детективи Національного антикорупційного бюро України за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру 16 особам у незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси на 689 мільйонів гривень та легалізації незаконно отриманих доходів.

Про це повідомляє НАБУ.

За їхніми словами, 10 із них є учасниками злочинної організації, решта – співучасники вчинення інших злочинів.

Мовиться про:

  • керівника злочинної організації;
  • Одеського міського голову Геннадія Труханова;
  • голову постійної Комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради (ОМР);
  • голову земельної комісії ОМР;
  • керівника Юридичного департаменту ОМР;
  • керівника департаменту комунальної власності ОМР;
  • заступника керівника департаменту комунальної власності ОМР;
  • трьох осіб, які виконували функції фінансового контролю, юридичного супроводу та координації дій між учасників злочинної організації.

Посади вказані на момент вчинення злочину, зауважили в НАБУ.

Крім них, про підозру повідомлено ще шести особам, яких учасники злочинної організації залучали до своїх дій. Серед них – заступник Одеського міського голови, колишній керівник одного з комунальних підприємств, експрокурор Одеської області, власники компанії-забудовниці та її топменджери.

Деякі з підозрюваних, зокрема керівник злочинної організації, переховуються за межами України.

Ряд підозрюваних уже притягнуті НАБУ та САП до кримінальної відповідальності за вчинення інших кримінальних корупційних правопорушень – закупівля за завищеними цінами будівлі заводу "Краян" та нерухомості для збільшення поховань на кладовищі "Західне" в Одесі.

Як встановило слідство, учасники злочинної організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння активами – коштами місцевого бюджету та землею територіальної громади міста Одеси (ОТГ) для її подальшої передачі під забудову. Через ці дії упродовж 2016-2019 років ОТГ втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи, становить 689 млн грн.

НАБУ та САП встановили, що впродовж 2016-2019 рр. земля ОТГ надавалась під забудову за механізмом, встановленим злочинною організацією, який передбачав передачу таких земельних ділянок наперед визначеним компаніям в обхід конкурсу. Це позбавляло місцеву громаду одержання найбільшої економічної вигоди. Натомість гроші, що мали б йти громаді, забудовники на підставі "понятійних договорів" сплачували злочинній організації, яка, своєю чергою, через підконтрольних осіб в Одеській міській раді забезпечувала ухвалення "потрібного" рішення щодо надання в оренду тієї чи іншої земельної ділянки.

Члени злочинної організації отримували від забудовника реальну ринкову вартість права забудови (в діапазоні 100-200 млн грн по кожній земельній ділянці) і за таку винагороду забезпечували такому забудовнику гарантування Одеською міською радою права на забудову ним земельної ділянки (суперфіцій) фактично задарма.

Злочинна організація суворо дотримувалася заходів конспірації, інформаційної безпеки та вживала контррозвідувальні прийоми. НАБУ та САП встановили, що вербування нових членів злочинної організації здійснювалась із застосуванням поліграфа, під час опитування їм, із-поміж іншого, ставили питання про належність або співробітництво з правоохоронними органами. У спілкуванні учасники злочинної організації використовували засоби захищеного зв'язку, проводили зустрічі у приміщеннях із посиленими заходами безпеки, використовували спеціальну техніку для зняття інформації з електронних засобів зв'язку тощо.

До злочинної діяльності залучили представників місцевих правоохоронних, контролюючих та судових органів. В обмін на ухвалення відповідних рішень на користь злочинної організації, вони отримували неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів, квартир у новобудовах, зведених на вкраденій у громади землі, та інших матеріальних благ.

Нагадаємо, генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила про підписання підозри очільнику Одеси Геннадію Труханову.

Попередній матеріал
"Незавершена війна": Олександр Сурков презентував книгу, в якій описані перші роки російської агресії на Донбасі
Наступний матеріал
Російський шансон в Україні: попри пікет ветеранів, Ірина Круг виступила у Дніпрі – подробиці
Loading...

Венедіктова підписала підозру міському голові Одеси Труханову

Труханов змагається з кандидатом від ОПЗЖ: як в Одесі проходить голосування – включення

ВАКС закрив справу щодо недостовірного декларування Трухановим – наслідки рішення КСУ

Жуков замість Небесної Сотні: Одеським вулицям можуть повернути радянські назви

Повернення проспекту в Одесі назви на честь Маршала Жукова є незаконним – кандидат від "ЄС"

"Одеса – не совок": "ЄС" подає в суд на Труханова за спробу перейменувати проспект Небесної Сотні