17tv.com.ua

Зеленський пропонує віддати Окружному адмінсуду контроль над відбором суддів в Україні

Читайте по-русски
Повідомляється, що законопроект уже рекомендував прийняти в першому читанні профільний комітет

Президент Зеленський пропонує, аби сумнозвісний Окружний адмінсуд Києва контролював відбір усіх суддів в Україні. Про це у своєму блозі на "Українській правді" пише голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков:

"Третій день після оприлюднених НАБУ "плівок Вовка" вся країна обговорює масштаб корупції в одіозному Окружному адмінсуді міста Києва і в судовій системі загалом.

Третій день мовчить з приводу кричущої корупції гарант Конституції, прав і свобод громадян Володимир Зеленський. Мовчить попри те, що не гребує реагувати навіть на порушення закону далекобійниками. Мовчить попри звернення до нього 13 провідних громадських організацій із закликом ліквідувати сумнозвісний ОАСК.

Мовчання це дуже промовисте, особливо якщо врахувати зміст свіжого президентського законопроекту.

Законопроєкт №3711, який нещодавно Зеленський вніс до ВР, нібито покликаний вирішити питання кадрів у судах. Але зробити це гарант Конституції пропонує в дуже специфічний спосіб.

Фактично проєкт віддає формування органу добору суддів – Вищої кваліфікаційної комісії суддів – підозрюваним у створенні злочинної організації і захопленні державної влади суддям ОАСК і його голові Павлу Вовку.

Схема досить проста: контрольованих членів конкурсної комісії, яка має сформувати нову ВККС, відповідно до проєкту закону замість міжнародних організацій повинна призначити уповноважена ВР з прав людини. Останню судді ОАСК повністю контролюють через справи, що перебувають в їхньому провадженні. Далі пряма мова самого очільника ОАСК ще з перших "плівок ОАСК":

.
.Михайло Жернаков

Можна тільки уявити, яких суддів навибирає ВККС, відібрана під чітким керівництвом Павла Вовка і суддів ОАСК.

Законопроект уже рекомендував прийняти в першому читанні профільний комітет, але ще не встигла прийняти Верховна Рада. Імовірно, на підтримку таких пропозицій просто не вистачало голосів.

Але політична відповідальність за розв'язання ситуації з ОАСК – повністю на президентові України. Він – єдиний, за Конституцією, хто може внести законопроєкт про його ліквідацію замість його підсилення. А враховуючи стан інших органів у системі правосуддя, це – єдиний спосіб убезпечити всіх від подальшого захоплення влади суддівською мафією".

Попередній матеріал
Серед заручників у Луцьку є поранений, вагітна жінка і дитина – терорист
Наступний матеріал
В Луцьку звільнили перших трьох заручників – відео
Loading...