Зеленський в Омані
Зеленський в Омані 5 канал

Зеленський міг домовлятися про продаж української землі великому бізнесу Оману – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Екснардеп Тетяна Чорновол переконана, що знайшла бізнес-слід у цій справі

Президент Володимир Зеленський в Омані міг домовлятися про продаж української землі представникам великого бізнесу Султанату. Про це йдеться у програмі журналістських розслідувань "Спостерігач" на "5 каналі".

Речниця президента запевняла, що гарант працює в поті чола – мовляв, налагоджує бізнес-зв'язки із далекою заможною країною. Тим часом Офіс президента каже, що Зеленський літав в Оман із приватною метою, візит не був офіційним. І заплатив за нього президент із власної кишені.

"Напрошується питання – хто бреше? Але погляньмо на це з іншого боку. Що, як обоє кажуть правду і та "приватна мета" Зеленського – бізнесова? Що, як президент поїхав працювати над бізнес-зв'язками, але не для держави, а для себе?" – йдеться у програмі.

Зазначається, що екснардеп Тетяна Чорновол спочатку поїхала шукати російський слід в оманському вояжі президента, проте тепер переконана, що знайшла бізнес-слід у цій справі.

Розслідувачі вказують, що 2 жовтня 2019 року громадянин Оману Абдулла Аль Баруані разом із двома українцями заснував дві компанії,  діяльність яких пов'язана із сільським господарством. ТОВ "Корець Агро Еспорт" і "Східний інвестиційний альянс". Крім того, Абдулла Аль Баруані – засновник або бенефіціар іще двох компаній, уже з київською пропискою. "Аль Баруані Інтернешенал Кампані" торгує зерном, тютюном, насінням і кормами для тварин. Напрямок діяльності іншої компанії – "Гала тур" – туризм.

"Абдулла Аль Баруані – представник Торгово-промислової палати України в Омані. Тобто по цій лінії зараз іде, скажемо так, спільний земельний бізнес Оману і України – через лінію Торгово-промислової палати", – каже Чорновол.

Каже, що в Омані їй розповіли, що знають людину із прізвищем Аль-Баруані, проте звати його інакше: "І коли я цікавилася про нього, мені кажуть: "Аль Баруані? Так це ж відома особистість, ми про нього якраз і чули, як про інвестора Зеленського. Да, ми якраз і чули, що він цікавиться українською землею".

Отже, цією відомою особистістю – за інформацію Тетяни Чорновол – міг бути Мохамед Аль-Баруані. Оманський мільярдер, який будує найдорожчі у світі яхти й має спільний бізнес із російським олігархом Алішером Усмановим. Вони володіють компанією "Наутілус мінералз", яка видобуває руду в Папуа Новій Гвінеї. До речі, саме Усманову належить найдорожча яхта, збудована Мухаммедом Аль Баруані, яка коштує $600 млн.

Навіщо тоді оманцям українська земля? Як зазначають автори, відповідь очевидна – аби забезпечувати себе харчами, адже Оман – країна пустельна. Її головна сільськогосподарська культура – фінікова пальма. Тож не дивно, що оманці просто зачаровані українськими врожаями.

Відтак, за результатами поїздки, Тетяна Чорновол певна – бізнес-інтерес таки був. З одного боку, інвестиції – це добре, проте з іншого – може йтися про зловживання, переконана нардеп. Адже пропонований монобільшістю земельний закон начебто не дозволяє продавати землю іноземцям. Тож потенційно отримати її вони зможуть в обхід законодавства.

"Ці всі пазли вони наче іще не зібралися в єдину картинку, але вони якось тяжіють між собою. Я думаю, що зовсім небагато часу пройде, як з'являться між цими пазлами ті, яких ще не існує і все стане на свої місця", – підсумовує Чорновол.

"Насамкінець згадаймо про таємниці із оплатою поїздки. Якщо за оманський вояж не платила держава, як твердить ОПУ, і не платив сам Зеленський, як твердить його декларація, то за чий рахунок було свято? Можливо, за рахунок сторони-господаря?" – мовиться у програмі.

Попередній матеріал
Авіакатастрофа в Ірані: Тегеран поки не планує передавати чорні скриньки і про компенсацію мовчить – включення
Наступний матеріал
На Запоріжжі маршрутка з пасажирами застрягла в снігових заметах
Loading...