Петро Порошенко на з'їзді партії 'ЄС'
Петро Порошенко на з'їзді партії 'ЄС' Facebook / Петро Порошенко

"Зажали" $4000 – віддайте хоч три копійки": Порошенко на з'їзді "ЄС" різко звернувся до влади

Читайте по-русски
Лідер "Євросолідарності" запропонував оголосити трирічний мораторій на запровадження нових податків

Влада майже зупинила економіку і ще й не змогла загальмувати поширення коронавірусу. Через це люди більше бояться безробіття і безгрошів'я, ніж епідемії. Про таке заявив під час виступу на з'їзді партії "ЄС" лідер політсили, п'ятий Президент України Петро Порошенко. Він закликав монобільшість Зеленського припинити недолугі експерименти над економікою.

"Наша команда ціною неймовірних зусиль подолала соціальну кризу, спричинену війною, що її розв'язала Росія. Економіка набирала темп. Наступникам ми передали із зростанням в 4,5% відсотки за квартал! Але в них вона не просто спіткнулася, а обвалилася. І по землі не проїхалася, а глибоко в неї занурилася", – нагадав Порошенко.

Він наголосив, що стратегічно важливими є два законопроекти – про податок на виведений капітал та про створення Національного бюро фінансової безпеки. І їх треба ухвалити.

"Обидва проекти я вніс ще в 2018 році. Наша фракція в парламенті налічувала не 248 народних депутатів, а приблизно третину. У нас забракло голосів, щоби провести ці закони. Якщо у президента є політична воля, то які ж тоді перешкоди для їх ухвалення? Авторство? Ми не наполягаємо на авторських правах. Нам байдуже, хто собі почепить медальку. Головне, що ці закони дадуть потужний стимул для економічного розвитку", – зазначив Порошенко.

Лідер "Євросолідарності" запропонував оголосити трирічний мораторій на запровадження нових податків та зміну ставок наявних.

"Ми наполягаємо на збереженні єдиного податку для всіх груп, які на ньому працюють. Під тиском малого й середнього бізнесу, під тиском опозиції влада пішла на збільшення лімітів. Але компенсувати таку "щедрість" планують через істотне обмеження кількості юридичних та фізичних осіб, які б могли зберегтися на єдиному податку. Цей "подарунок" приберегли на листопад, щоб не псувати собі і без того скромний врожай на місцевих виборах", – застерігає лідер "Європейської солідарності".

"Ми маємо ще одну пропозицію для малого та середнього бізнесу – знизити ставку єдиного соціального внеску для підприємств, у яких частка витрат на зарплату перевищує 50%. Чим вища частка, тим більше зменшення ставки. Життя показало, що майже подвійне скорочення ЄСВ, на яке ми пішли з 2016 року, дало позитивний ефект: стимули для бізнесу, прогрес у детінізації зайнятості і збільшення доходів до Пенсійного фонду", – нагадав п'ятий Президент.

Він зауважив, що саме бізнес дає фінансовий ресурс для соціальної підтримки найменш забезпечених верств населення, тому він потребує захисту і підтримки.

"Цього року уряд на кілька місяців запізнився з індексацією пенсій. Отже, маємо взяти на особистий контроль вчасність індексації наступного року. Влада не має права нехтувати інтересами літніх людей тільки тому, що в структурі виборців "слуг" переважає молодь до тридцяти", – наголошує Порошенко.

"При роботі над бюджетом-2021, крім індексації пенсій, маємо передбачити відновлення секвестрованих цього року видатків на освіту та культуру, скорочення марнотратства на деякі правоохоронні органи. І рішення нашої команди, ухвалене ще 2018 року – підвищення зарплат вчителям на 40-70%. "Зажали" обіцяні 4 тисячі доларів – віддайте хоч три копійки", – зауважує лідер "Європейської солідарності".

"Використовуючи зону вільної торгівлі з ЄС, пропонуємо продовжити створення точок високотехнологічної індустрії України, орієнтованих на експорт до країн Євросоюзу. Ми розпочали цей процес кілька років тому, коли стимулювали створення в прикордонних із Союзом областях таких підприємств. Цей процес варто відновити і посилити спрощенням митних процедур, податковими пільгами, інвестиціями в інфраструктуру. І прискореним впровадженням так званого промислового безвізу з ЄС", – говорить Порошенко.

Нагадаємо, колишній політв’язень Кремля Роман Сущенко під час свого виступу на з’їзді партії "Європейська солідарність" підтвердив, що балотуватиметься від партії у місцеву владу.

Попередній матеріал
Чому Савур-Могила була надважливою для ЗСУ і для російських окупантів – Сурков
Наступний матеріал
На з'їзді "ЄС" делегували кандидатів на місцеві вибори – основні підсумки та заяви
Loading...