Сергій Трофімов
Сергій Трофімов Українська правда

Заступник ОПУ Трофімов втручається в церковну політику на користь Московського патріархату – ЗМІ

  Читайте по-русски
  За викладеною інформацією, Трофімов консультується з митрополитом Московської церкви з політичних та кадрових питань

  Куратором процесів у релігійній сфері в Офісі президента Зеленського є заступник голови Офісу Сергій Трофімов, колишній продюсер "95 кварталу", який не приховує своїх симпатій до російської церкви. Про це повідомляє "Главком".

  "Трофімов – затятий вірянин Московського патріархату, так би мовити афілійована особа, яка підтримує дружні стосунки і перебуває в постійному контакті з митрополитом московської церкви Антонієм (Паканичем)", – йдеться у повідомленні.

  Видання зазначає, що Трофімов консультується з митрополитом навіть з політичних та кадрових питань, зокрема щодо призначень ключових керівників у обласних адміністраціях.

  У статті як приклад наводиться візит Трофімова на Буковину наприкінці листопада минулого року. Тоді він пообіцяв батюшці московської церкви особисто вивчити випадки перереєстрації буковинських храмів, які прибічники Онуфрія і Кирила називають незаконними.

  Крім того, Банкова усіляко опирається призначенню на посаду керівником Держетнополітики релігієзнавця Андрія Юраша, якого скоріше можна назвати прибічником української автокефалії, і який став переможцем відповідних конкурсів.

  У публікації припускається, що посада очільника Держетнополітики і релігійна політика загалом є частиною плану щодо зближення позицій Москви та Києва, у результаті якого Московський патріархат має повернути втрачені за попереднього президента позиції. 

  Сергій Трофімов – саме та людина, яка просуває і втілює у життя цей план, адже він відповідає за кадрову політику в регіонах. А саме там зараз відбуваються реєстраційні баталії і блокується перехід релігійних громад до Української церкви.

  "Трофімову згаданий план допомагає реалізовувати промосковська церковна п’ята колона. Її активність можна відстежувати за кількістю і періодичністю критики, яка в певні моменти тиражується ресурсами РПЦ. Неозброєним оком видно системну роботу", – повідомляють у статті.

  Як повідомляв 5.UA, Румунська православна церква назвала надання автокефалії Православній церкві України (ПЦУ) законним.

  Попередній матеріал
  NASA опублікувало знімки, що показують танення крижаної шапки в Антарктиді
  Наступний матеріал
  У столиці BMW зіткнувся з Nissan і влетів в зупинку з людьми: є потерпілі
  Loading...

  "Культурна програма руського миру": активісти Дніпра блокували кінофестиваль, організований УПЦ МП

  Скандальному єпископу МП Гедеону повернули українське громадянство

  "Незворотній процес": до ПЦУ з моменту заснування перейшли 600 парафій з боку МП – Епіфаній

  Зоря про можливість запровадження григоріанського календаря в ПЦУ: "Це законсервує в МП тисячі громад"

  На Буковині віряни ПЦУ не мають, де молитися, бо обидва храми дісталися Московському патріархату – що кажуть в ОДА

  Мінкульт звернувся до ЗМІ: "Верховний Суд не дозволяв УПЦ МП залишати назву"