Верховний Суд України відкриті джерела

Мінкульт звернувся до ЗМІ: "Верховний Суд не дозволяв УПЦ МП залишати назву"

  Читайте по-русски
  У МКМС наголосили, що станом на 17 грудня Окружний суд, чиє проміжне рішення оскаржував Мінкульт, ще не переходив до вирішення справи по суті

  Верховний Суд України не ухвалював рішення про дозвіл Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) не змінювати свою назву, як про це повідомили деякі ЗМІ.

  Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства культури, молоді та спорту (МКМС).

  "16 грудня 2019 року низкою українських ЗМІ була поширена інформація про те, що "Верховний Суд України ухвалою від 11.12.2019 по справі № 640/4748/19 за позовом Київської митрополії Української православної церкви до Мінкультури про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії, постановив залишити касаційну скаргу Мінкультури без задоволення, Верховний Суд дозволив Українській православній церкві Московського патріархату не змінювати свою назву". Оприлюднена інформація не відповідає дійсності з огляду на наступне", – йдеться у повідомленні.

  Зокрема, як зазначили у міністерстві, "у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва знаходиться справа № 640/4748/19 за позовом Київської митрополії Української православної церкви до Мінкультури про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії".

  У МКМС зауважили, що позовними вимогами у справі є такі:

  – визнати протиправним і скасувати наказ Мінкультури № 37 від 25.01.2019 "Про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій (об'єднань), які підпадають під дію норм частини 7 і 8 статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (далі – Наказ № 37);

  – визнати протиправними дії Мінкультури щодо розміщення 26.01.2019 на офіційному сайті Мінкультури та через офіційне видання "Урядовий кур'єр" Переліку релігійних організацій, які підпадають під дію норм частини 7 та 8 статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації";

  – зобов'язати Мінкультури негайно відкликати публікацію, розміщену 26.01.2019 на офіційному сайті Мінкультури та через офіційне видання "Урядовий кур'єр".

  "Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.04.2019 по справі № 640/4748/19 було задоволено клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову, якою заборонено суб'єктам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань (у тому числі Міністерству юстиції України, Міністерству культури України, їхнім структурним підрозділам) проводити будь-які реєстраційні дії щодо відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у тому числі, але не виключно, скасовувати реєстраційні дії та записи стосовно релігійних організацій", – йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що Мінкультури скористалось своїм правом та оскаржило ухвалу Окружного адміністративного суду в апеляційному та касаційному порядку.

  Верховний Суд касаційну скаргу Мінкультури залишив без задоволення, ухвалу Окружного суду – без змін.

  У МКМС наголосили, що станом на 17 грудня Окружний суд не переходив до вирішення справи по суті.

  "Таким чином, Верховний Суд не постановляв ухвали, "якою би дозволив Українській православній церкві Московського патріархату не змінювати свою назву". Міністерство культури молоді та спорту України закликає представників ЗМІ ретельніше ставитися до перевірки інформації та звертатися за відповідними коментарями до пресслужби МКМС, а також просить представників ЗМІ привести вказану новину і заголовок до неї у відповідність до дійсних матеріалів справи", – заявили у МКМС.

  Там також звернули увагу, що ніхто з представників ЗМІ не звертався до міністерства з приводу отримання офіційної позиції стосовно вказаної інформації щодо зазначеної справи.

  Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Верховний Суд України залишив без задоволення касаційну скаргу Міністерства культури України на рішення Окружного адміністративного суду Києва про призупинення перейменування Української православної церкви (Московського патріархату).

  Як повідомлялося, Верховна Рада 20 грудня 2018 року ухвалила закон, що зобов'язує УПЦ (МП) у своїй назві зазначити приналежність до Російської православної церкви. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

  Попередній матеріал
  Переговори тривали понад три роки: Україна відкрила додатковий напрямок для імпорту газу
  Наступний матеріал
  На свідків, які можуть підтвердити алібі підозрюваної у вбивстві Шеремета Дугарь, тиснуть – адвокат
  Loading...

  "Ми зробимо все, щоб це зупинити" – заступник Богдана виступив проти ПЦУ

  У Запоріжжі поліція затримала священника-наркодилера – ЗМІ

  Дві служби по різні сторони храму: як на Хмельниччині йдуть баталії та судові процеси ПЦУ і МП – репортаж

  Вибиті двері та сльозогінний газ: на Буковині стався православний конфлікт

  На Черкащині монахині МП не вподобали пам'ятник полеглим воїнам – усі подробиці конфлікту

  У Кривому Розі вщент згоріла церква Московського Патріархату – відео