Роман Насіров у суді
Роман Насіров у суді 5 канал

Застава у 2 млрд грн або тримання під вартою: чого домагаються прокурори САП у справі Насірова

В Антикорупційній прокуратурі побоюються, що Роман Насіров спробує знищити докази у справі або втекти від правосуддя

Прокурори САП на засіданні у Солом'янському суді столиці просять для чільника ДФС Романа Насірова ухвалити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою чи застави у 2 мільярди гривень. Саме на таку суму, зі слів прокурорів, завдали шкоди дії Насірова державі.

Обґрунтовуючи свою вимогу, антикорупційні прокурори перелічили можливі ризики у випадку, якщо Насірова випустять, приміром, під домашній арешт. Зокрема, вони зазначили таке:

  1. Роман Насіров може втекти. Одна з можливостей – наявність у підозрюваного громадянства ще й Великої Британії та Угорщини;
  2. Він може впливати на свідків у відповідному провадження;
  3. Насіров може знищити докази у цій кримінальній справі.

За даними прокурорів САП, чільник ДФС уже знищив частину доказів у справі. Зокрема, під час проведення обшуків у приміщеннях фіскальної служби, правоохоронці виявили, що до появи детективів НАБУ, працівники служби вилучили з низки комп'ютерів носії інформації.

А от під час проведення обшуків вдома у Насірова, у селі Козин на Київщині, правоохоронці виявили печатку ДФС з номером "1". "Це значить, що пан Насіров у порушення всіх існуючих актів гербову печатку забирає з собою додому", – наголосив прокурор САП Роман Симків у суді.

Під час проведення експертних досліджень у цій справі самі експерти неодноразово засвідчували факти тиску на них. Крім того, в антикорупційних відомствах вважають, що злочинні дії голови ДФС могли стосуватися не лише компанії нардепа Олександра Онищенка, а й низки інших. 

Наразі у суді свідчить сам Роман Насіров, зокрема, він каже про те, що прокурори САП не розбираються у суті справи. Насіров пояснює специфіку своєї роботи і можливі варіанти розстрочення податкових боргів підприємствам з боку ДФС. 

Станом на 23:00 понеділка, засідання триває. 

Нагадаємо, 6 березня під час засідання суду у справі чільника ДФС прокурори САП заявили про потрійне громадянство Насірова.

Також під час слухання справи щодо обрання запобіжного заходу чільнику ДФС Роману Насірову, до поліції надійшло повідомлення про "мінування". З будівлі суду терміново евакуювали всіх присутніх. Невідомою залишалася лише доля самого Насірова. Згодом інформація про мінування не підтвердилася.

Крім того, раніше на засіданні був допитаний свідок – науковий співробітник Інституту кардіології Максим Соколов. Саме він очолював комісію, яка мала визначити, чи хворий Роман Насіров, чи може він брати учать у судовому засіданні. А от адвокати Насірова вперше озвучили діагноз, поставлений чільникові ДФС.

Попередній матеріал
У Європарламенті "терміново" призначили дату розгляду безвізу для України
Наступний матеріал
У САП підрахували, скільки разів за останні два роки Насіров побував за кордоном
Loading...

Порошенко – про справу Насірова: Це доказ того, що в Україні створена ефективна антикорупційна інфраструктура

"Ще й громадянин Ізраїлю": прокурори САП заявили про потрійне громадянство Насірова

Будівлю суду у справі Насірова знов "замінували": найсвіжіша інформація з місця подій