Лікарка
Лікарка Фото ВВС-Україна

Зарплата медиків у 2021 році стартуватиме від 22 тисяч: Степанов назвав умову

Читайте по-русски
Не може країна платити медикам таку заробітну плату, як у нас платили протягом 29 років, зазначив міністр

Українська влада повинна зробити все, щоб наші медичні працівники припинили виїжджати працювати за кордон, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Про це він сказав в ефірі регіонального ток-шоу "Країна" на "5 каналі".

За словами Степанова, необхідно створити умови, щоб українські лікарі та медичні працівники не виїжджали за кордон. Зокрема, у Польщу, де влада розглядає можливість спростити процедуру працевлаштування для медиків з інших країн.

"Один із головних чинників – це заробітна плата. Не може країна платити заробітну плату таку, як у нас у країні протягом 29 років – в середньому 8 тисяч гривень заробітна плата лікаря", – наголосив Степанов.

"Це ж не тільки Польща, це ж і інші країни: і Чехія, і Німеччина – вони всі знижують бар'єри щодо цих спеціальностей, як лікарів, так і медичних сестер", – розповідає міністр.

"Саме тому ми наголошуємо на ухваленні адекватного бюджету на 2021 рік – щоб заробітна плата лікаря починалася від 22-25 тисяч гривень. І це один із головних чинників щодо запинки від'їзду наших громадян, наших лікарів, наших медичних працівників за кордон", – підсумував голова МОЗ.

Див. також: Медики Запоріжжя скаржаться на відсутність обіцяних доплат за хворих на COVID-19 – як пояснює керівництво

Дивіться повний випуск регіонального ток-шоу:

Попередній матеріал
"Свято наближається": на кордоні перехопили фуру з 800 новорічних дерев
Наступний матеріал
"Всеосяжна тиша" на фронті: як російські окупанти порушують усі домовленості – розповіді військових
Loading...