Окружний адміністративний суд
Окружний адміністративний суд 5 канал

Замість ліквідованого ОАСК створять новий суд: з'явилися тексти законопроєктів

  Читайте по-русски
  У пояснювальній записці посилаються на на електронну петицію, яку свого часу підтримали 25 тис. громадян

  З'явилися тексти законопроєктів щодо ліквідації скандального Окружного адміністративного суду Києва, поданих напередодні Володимиром Зеленським до Верховної Ради. З них стало відомо, що замість ОАСК президент ініціює створення Київського міського окружного адміністративного суду (КМОАС).

  Відповідна інформація міститься у картках законопроєктів № 5369 та № 5370 на сайті парламенту.

  "Ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва. Створити Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві. Територіальна юрисдикція Київського міського окружного адміністративного суду поширюється на місто Київ", – мовиться в першому документі.

  Згідно з текстом, у випадку ухвалення закону ОАКС припиняє здійснювати правосуддя та протягом 10 робочих днів передає усі судові справи до Київського окружного адміністративного суду. Той розглядатиме усі справи, аж поки не буде створено нового суду – Київського міського окружного адміністративного.

  Від дня початку роботи КМОАС Київський окружний адмінсуд передає справи, що підсудні окружному адміністративному суду, до КМОАС. Сам закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

  У пояснювальній записці до законопроєкту, серед іншого, посилаються на електронну петицію на сайті президента України щодо ліквідації ОАСК – її свого часу успішно підтримали 25 тис. громадян.

  Зауважимо, що із документів наразі незрозуміло, яким чином відбуватиметься переведення суддів чи проведення конкурсу на посади слуг Феміди в новому суді.

  Нагадаємо, напередодні Зеленський ініціював ліквідацію скандального Окружного адмінсуду Києва, подавши невідкладний законопроєкт до Верховної Ради.

  Минулого тижня було затримано адвокатів, які планували дати хабаря безпосередньо голові ОАСК Павлу Вовку. За інформацією ЗМІ, мовиться про суму у $100 тисяч.

  Зауважимо, що голову Окружного адмінсуду Києва, а також ще п'ятьох його колег і очільника Державної судової адміністрації підозрюють у спробі захопити державну владу. Їм закидають тиск на суддів та ухвалення неправомірних рішень. Як доказ існування злочинного угрупування Національне антикорупційне бюро оприлюднило записи – так звані "плівки Вовка".

  За версією слідства, підозрювані ухвалювали замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних та бізнес-кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.

  Утім притягнути до відповідальності Вовка чи хоча б обрати йому запобіжний захід – не вдається вже кілька місяців.

  Крім того, саме Окружний адміністративний суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку", призупинив перейменування УПЦ Московського патріархату, скасував перейменування Московського проспекту Києва на проспект Степана Бандери, забороняв Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я – і на цьому список "сумнівних" рішень не закінчується.

  Попередній матеріал
  МОН змусило видавництво переробити карту України без Криму в підручниках історії – подробиці
  Наступний матеріал
  В Україну терміново їдуть міністри закордонних справ країн Балтії
  Loading...